TECHNOLOGIA I INFORMATYKAUMIEJĘTNOŚCI

5 niezbędnych akcesoriów do Twojego smartfona

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
5 niezbędnych akcesoriów do Twojego smartfona

Smartfon to urządzenie, bez którego trudno wyobrazić sobie współczesne życie. Choć daje użytkownikom wyjątkowo dużo możliwości, to jednak mimo to warto wyposażyć się w kilka akcesoriów, które pozytywnie wpływają na bezpieczeństwo i wydajność telefonu. Przeczytaj i sprawdź, w jakie gadżety opłaca się zainwestować.

1. Etui

To najbardziej podstawowe akcesorium, z którego naprawdę nie warto rezygnować. Współcześnie produkowane smartfony kosztują stosunkowo dużo, dlatego należy zadbać o wysokojakościową ochronę obudowy i wewnętrznych mechanizmów. Na rynku znajdziesz bardzo rozbudowaną ofertę, więc na pewno kupisz model wpisujący się w Twoje gusta i współgrający z designem telefonu. Producenci oferują etui plastikowe w stylu minimalistycznym, a także bardzo niesztampowe modele w wielu wariantach. Popularnością cieszą się etui z klapką i kieszonkami na karty kredytowe.

2. Szkło hartowane lub folia ochronna

Porysowany wyświetlacz znacząco obniża komfort obsługi smartfona, a w przypadku poważniejszego uszkodzenia ekranu trzeba nastawić się na bardzo kosztowną naprawę, która według często okazuje się całkowicie nieopłacalna. Ekran warto zabezpieczyć też ze względu na ogólny stan urządzenia, który w przyszłości decydować będzie o cenie smartfona w razie ewentualnej odsprzedaży. Dobrym ruchem jest więc zabezpieczenie telefonu i zbycie go później za większą kwotę. Oferta akcesoriów ochronnych jest bardzo bogata. Do wyboru masz standardową folię zabezpieczającą, która chroni wyświetlacz przed zarysowaniem. Obecnie lepszą inwestycją jest jednak szkło hartowane, które zabezpiecza go przed uszkodzeniami wynikającymi z codziennego użytkowania, ale i przed pęknięciem w przypadku uderzenia o ziemię. Jeżeli natomiast chcesz kupić wytrzymały smartfon w korzystnej cenie, listę polecanych modeli znajdziesz w rankingu na stronie https://komorkomat.pl/5-najlepszych-smartfonow-do-2000-zlotych/.

3. Słuchawki bezprzewodowe

Jeśli nie wyobrażasz sobie życia bez muzyki, koniecznie zakup do swojego smartfona słuchawki bezprzewodowe. Dawniej producenci dodawali do telefonów kompatybilny sprzęt przewodowy, jednak teraz w ten dodatek często trzeba wyposażyć się samodzielnie. Może to i lepiej, ponieważ trzeba przyznać, że mimo iż nie był to sprzęt najwyższej klasy, wiele osób się nim zadowalało i rezygnowało z inwestycji w gatunkowe słuchawki. Obecnie klient jest do zakupu niejako zmuszony – jeśli chce słuchać muzyki w miejscach publicznych czy w podróży, sięga po modele gwarantujące dobrą jakość dźwięku i komfort użytkowania nawet podczas uprawiania sportu.

4. Powerbank

Nie rozstajesz się z telefonem nawet na chwilę? Urządzenie służy Ci nie tylko do rozrywki i komunikacji, ale korzystasz z niego także podczas pracy? W takim razie powerbank to akcesorium, którego nie może zabraknąć w Twoimi technologicznym ekwipunku. Dzięki niemu problem szybko rozładowującej się baterii na zawsze zniknie, a Ty zapewnisz sobie komfort korzystania z telefonu w każdych warunkach. Powerbank to niezastąpione urządzenie, które sprawdzi się w trakcie wycieczek czy intensywnych dni w firmie bądź na uczelni.

5. Ładowarka indukcyjna

Bardzo nowoczesny sprzęt, który ułatwia ładowanie telefonu. Dzięki ładowarce indukcyjnej baterię swojego telefonu uzupełniasz szybko i bezprzewodowo – wystarczy, że odłożysz go w określonym miejscu. Nie musisz zatem pamiętać o podłączaniu urządzenia do prądu i walczyć z poplątanymi kablami. Warto jednak podkreślić, że jest to rozwiązanie stosunkowo nowe. Technologia ta wykorzystuje działanie cewek elektromagnetycznych, więc przed zakupem upewnij się, czy Twój smartfon został wyposażony w ten komponent. Najnowsze modele telefonów porównasz w serwisie https://komorkomat.pl/.

Zdjęcie główne: Jonas Vandermeiren/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*