UROCZYSTOŚCI

10 rzeczy, o których musisz pamiętać przed weselem

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
10 rzeczy, o których musisz pamiętać przed weselem

Ślub i wesele to wydarzenia, które potrafią zawrócić w głowie. Jak zaplanować ten wyjątkowy dzień i nie pogubić się w gorączce przedślubnych przygotowań?

1. Ustal termin

Ustalenie terminu uroczystości, to sprawa absolutnie priorytetowa. Zastanów się, czy sakramentalne TAK chcesz przed ukochanym wypowiedzieć wczesną wiosną, w środku lata, malowniczą jesienią czy może mroźną zimą? Od wyboru pory roku na ślub i wesele zależą w dużej mierze dalsze przygotowania. O ile latem przyjęcie możesz zaplanować w amerykańskim stylu w ogrodzie, o tyle zimą takie przedsięwzięcie będzie raczej trudne do zrealizowania.

2. Zarezerwuj lokal

To kolejny punkt zajmujący istotną pozycję na liście rzeczy do zrobienia przed ślubem i to w pierwszej kolejności. Terminy w popularnych lokalach weselnych rozchodzą się szybciej niż świeże bułeczki z piekarni. Nikogo już nie dziwi, że termin weselnej imprezy ustala się nawet na dwa lata przed planowaną uroczystością. Nieco lepiej sprawa wygląda w przypadku małych restauracji, w których można urządzić skromny rodzinny obiad – tu terminy są o wiele przystępniejsze.

3. Zamów fotografa i kamerzystę

W tym przypadku jest jak z lokalem – im wcześniej ustalisz termin z renomowanym fotografem czy kamerzystą, tym dla Ciebie lepiej. Jeżeli zostawisz tę sprawę na sam koniec, to prawdopodobnie w ostatecznym rozrachunku wybór będziesz mieć niewielki. Określ budżet, wskaż swoje oczekiwania i do dzieła – zacznij poszukiwania kamerzysty i fotografa jak najwcześniej.

4. Wybierz suknię ślubną

W tym wyjątkowym dniu każda panna młoda pragnie wyglądać niczym księżniczka z bajki. Poszukiwania wymarzonej sukni ślubnej zacznij odpowiednio wcześnie, tak by na czas zdążyć z wszelkimi poprawkami. Żaden z dostępnych modeli nie pokrywa się z Twoją wizją? Nic straconego – wybierz się do krawcowej i wspólnie przekujcie Twoje marzenia w rzeczywistość!

5. Zaproś gości z odpowiednim wyprzedzeniem

Nikt nie lubi być zaskakiwany zaproszeniem na ostatnią chwilę, a zasada ta szczególnie tyczy się gości weselnych. Miej na uwadze, że dla zaproszonych gości impreza weselna wiąże się też z pewnymi wydatkami, na które muszą odpowiednio wcześniej się przygotować. W dobrym tonie jest zapraszać gości z trzymiesięcznym wyprzedzeniem, z zaznaczeniem, aby na miesiąc przed planowaną uroczystością potwierdzili chęć przybycia – wówczas można będzie dograć kwestie organizacyjne.

6. Zorganizuj nocleg/transport dla gości 

Jedną ze wspomnianych wyżej kwestii organizacyjnych jest zapewnienie gościom możliwości transportu do domu, tak by nikogo nie kusiło prowadzenie auta po spożyciu choćby kieliszka alkoholu. W przypadku, gdy planujesz wesele daleko od miejsca zamieszkania, wówczas postaraj się o to, aby każdy z zaproszonych gości miał gdzie spać.

7. Wybierz menu

Wybór weselnego menu tylko z pozoru jest sprawą prostą i bezproblemową. Czasy, w których na stołach królował rosół w duecie ze schabowym, powoli odchodzą w niepamięć. Dziś, planując jadłospis na wesele, trzeba wziąć pod uwagę coraz szersze grono zwolenników diety wegetariańskiej oraz osoby z nietolerancjami pokarmowymi. Warto pomyśleć o tym, aby na stole oprócz tradycyjnych posiłków znalazły się także dania kuchni roślinnej oraz potrawy bezglutenowe.

8. Zadbaj o dodatkowe atrakcje

DJ czy orkiestra to absolutna podstawa – bez muzyki wesela po prostu nie ma. Jest ona niezbędna do tego, by goście szaleli na parkiecie do białego rana. Jednak to nie wystarczy. Jeżeli chcesz, by goście zapamiętali Twoje wesele na długo, zadbaj o dodatkowe atrakcje – może to być fotobudka albo party bar. Możesz także zadbać o animatorkę, która umili czas dzieciom.

9. Sprawdź, czy wszystko jest dopięte na ostatni guzik

Na dwa tygodnie przed weselem organizacja całej imprezy powinna być dopięta na ostatni guzik. Sporządź listę wszystkich spraw do załatwienia, a następnie odhaczaj ją punkt po punkcie. Dzięki temu zyskasz pewność, że o niczym nie zapomniałaś.

Świętuj, gdy wybije godzina zero

Gdy już wybije godzina zero – przestań się przejmować, że coś może pójść nie do końca po Twojej myśli. Kwiatki są w ciut ciemniejszym tonie i nie do końca zgrywają się z odcieniem serwety na stole? A jakie to ma tak naprawdę znaczenie? Nie przejmuj się szczegółami – baw się doskonale, w końcu to jest Twój dzień!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*