TECHNOLOGIA I INFORMATYKA

Zadbaj o dobrą muzykę — jaki głośnik sprawdzi się najlepiej?

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis
Zadbaj o dobrą muzykę — jaki głośnik sprawdzi się najlepiej?

Dobrej jakości  głośnik pozwoli docenić prawdziwą muzykę i zadba o lepsze doznania dźwiękowe. Dla miłośników dobrej jakości dźwięku przygotowaliśmy poradnik, który ułatwi wybór odpowiednich głośników.  Dowiesz się między innymi na jakie cechy i funkcje głośników zwrócić uwagę. 

Rodzaje głośników 

Przed zakupem głośnika  warto zastanowić się, do czego potrzebne jest urządzenie tego rodzaju. Na rynku jest wiele różnorodnych głośników, które różnią się od siebie nie tylko wyglądem, ale również funkcją i zastosowaniem. Oto najpopularniejsze rodzaje systemów głośnikowych:

 1. Głośniki do laptopów i komputerów

To najczęściej wybierane głośniki. Ich cechą charakterystyczną jest niewielki rozmiar oraz  dobry stosunek jakości do ceny. W zestawie znajdują się zazwyczaj dwa lub trzy głośniki oraz jeden subwoofer. Zaletą tego rodzaju urządzeń jest to, że można je podłączyć nie tylko do komputera i laptopa, ale również smartfonów i tabletów. 

 1. Bezprzewodowe głośniki 

Największą ich zaletą jest to, że nie mają okablowania, dzięki czemu są bardzo mobilne i nie trzeba podłączać ich do urządzeń multimedialnych. Działają dzięki modułom Wi-Fi oraz Bluetooth. 

moreleTV – Głośniki Bluetooth za ponad 500 zł – Ranking!
 1. Przenośne głośniki 

Dzięki mobilności tych głośników, możemy zabrać je ze sobą w dowolne miejsce. Przy zakupie tego rodzaju urządzeń należy zwrócić uwagę na ich wagę oraz rozmiar. Im mniejszy i lżejszy głośnik przenośny, tym lepiej. Warto, aby głośnik był wodoodporny, ponieważ w plenerze może zostać zalany, więc taka funkcja z pewnością się przyda. Dzięki tej funkcji  będzie można go zabrać na plażę, a nawet włożyć do wody. 

 1. Kino domowe 

Dzięki głośnikom do kina domowego można odmienić salon w prawdziwą salę kinową. W tym przypadku najlepiej wybierać głośniki 5.1, 6.1 lub 7.1. 

 1. Soundbar 

To podłużne głośniki połączone z telewizorem, które mają za zadanie zwiększać jakość dźwięku  płynącego z głośników zamontowanych w telewizorze. 

Jakie cechy powinien mieć najlepszy głośnik? 

Jeśli szukasz  głośnika, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania, koniecznie weź pod uwagę kilka ważnych aspektów:

ReduktorSzumu p- Poradnik kupowania głośników
 • wbudowany mikrofon w głośniki — to opcja polecana osobom, które potrzebują głośników do prowadzenia rozmów lub nagrywania dźwięków.
 • rodzaj obudowy — najczęściej spotykane na rynku są głośniki z obudową wykonaną z tworzyw sztucznych, jednak to głośniki z obudową drewnianą wyróżniają się większą trwałością i wytrzymałością, a co więcej mają więcej walorów estetycznych,
 • ilość i rodzaje złączy — tańszym wyborem są głośniki ze złączami analogowymi i cyfrowymi, które jednak nie są w stanie zagwarantować przesyłania dźwięku bez zakłóceń. Lepszym wyborem są głośniki ze złączem optycznym, które przesyłają dźwięk przy pomocy światłowodu,
 • przewody — okazuje się, że to głośniki przewodowe mają lepszą jakość dźwięku niż modele bezprzewodowe,
 • wyposażenie zestawu — warto wybierać głośniki, które są wyposażone w bezprzewodowego pilota. Dzięki temu pogłaśnianie lub ściszenie muzyki będzie możliwe nawet z innego pomieszczenia,
 • dodatkowe funkcje — cechy takie, jak wodoodporność z pewnością nie przydadzą się każdemu, jednak warto wiedzieć, że na rynku dostępne są również takie modele. Takie głośniki można zabierać ze sobą dosłownie wszędzie: na plażę czy na basen,
 • czas pracy — ważne jest to, by przy wyborze głośników przenośnych i bezprzewodowych zwrócić uwagę na to, jaki jest czas pracy po jednym i pełnym naładowaniu,
 • moc głośników — przy zakupie należy zwrócić uwagę na wartości w decybelach i watach. Oczywiście im większe są te wartości, tym lepiej. 

Podsumowanie — jaki głośnik wybrać najlepiej? 

Przy wyborze najlepszego głośnika należy zwrócić uwagę na jego parametry i budowę. Ważne jest, by ustalić, do czego będzie nam dokładnie służył i w jakich miejscach będzie używany. Dzięki tej wiedzy wybranie idealnego głośnika będzie łatwiejsze. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*