Maxime Agnelli/unsplash.com
Artykuł sponsorowany
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
Wypożyczenie sprzętu budowlanego to usługa, która cieszy się coraz większą popularnością. W jakich przypadkach firmy powinny z niej skorzystać? Kiedy okazuje się korzystniejszym rozwiązaniem, niż zakup własnego sprzętu?
Wypożyczenie sprzętu budowlanego to alternatywa dla zakupu czy leasingu większości maszyn i urządzeń. Z pełną ofertą można się zapoznać na stronie https://www.jpd.com.pl/. Kiedy warto skorzystać z takiego usługi? Dedykowana jest przede wszystkim przedsiębiorcom, którzy nie dysponują dużymi środkami na zakup własnych maszyn budowlanych. Chętnie korzystają z niej również ci, którzy niektóre prace wykonują sporadycznie, przez co utrzymywanie urządzeń we własnym zakresie jest dla nich nieopłacalne. Wypożyczenie maszyn to rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy nie chcą ubiegać się o leasing. Jak wiadomo, taka usługa wymaga dopełnienia wielu formalności, natomiast finalnie może okazać się dosyć droga. Tymczasem wypożyczalnia sprzętu budowlanego nie sprawdza zdolności kredytowej, nie analizuje również indywidualnej sytuacji przedsiębiorstwa. Z jej usług mogą skorzystać zarówno nowo powstałe firmy, jak i te, które działają na rynku od dłuższego czasu.
Chcąc wypożyczyć sprzęt budowlany, w pierwszej kolejności należy wybrać odpowiedniego partnera. Sprawdzamy, jakie dokładnie maszyny oferuje konkretna firma oraz zapoznajemy się z cennikiem. Ceny często ustalane są indywidualnie, mając na uwadze okres, w jakim sprzęt będzie użytkowany przez klienta. Im dłuższy, tym jednostkowa cena (za dzień) będzie niższa. Następnie należy skontaktować się z przedstawicielem wypożyczalni, ustalając szczegóły współpracy. Zastanówmy się, kiedy dokładnie urządzenia będą nam potrzebne oraz w jakich miejscach będziemy z nich korzystać. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku, gdy świadczymy usługi budowlane poza granicami kraju. Po podpisaniu umowy można odebrać sprzęt w wyznaczonym miejscu i czasie. Następnie wystawiana jest faktura, którą klient opłaca w określonym terminie. Z usługi wypożyczenia maszyn można skorzystać jednorazowo, ale wiele firm budowlanych wypożycza urządzenia w trybie ciągłym.
Wypożyczenie maszyn budowlanych pozwala zoptymalizować koszty prowadzonej działalności gospodarczej. Dotyczy to zwłaszcza firm, które z konkretnych urządzeń korzystają nieregularnie. Ich zakup oraz utrzymanie najczęściej okazują się nieopłacalne. Warto pamiętać, że nie chodzi wyłącznie o koszty związane z konserwacją, ale także o amortyzację. Maszynę budowlaną można wypożyczyć szybko, bez dodatkowych formalności, oczywiście w ramach dostępności poszczególnych urządzeń. Jest to o tyle istotne, że załatwienie kwestii związanych z leasingiem czy kredytem zajmuje o wiele więcej czasu, podczas gdy często sprzęt potrzebny jest nam właściwie od zaraz. Z usługi wypożyczenia maszyn budowlanych najczęściej korzystają nowo powstałe firmy, które nie dysponują dużym kapitałem na start. Pieniądze, które musiałyby przeznaczyć na ich zakup, można zainwestować w rozwój działalności. Młode przedsiębiorstwa najczęściej nie mają też zdolności kredytowej (która oceniana jest również w przypadku ubiegania się o leasing), a jeśli finansowanie zostanie im przyznane, to zwykle na niekorzystnych warunkach. Warto więc rozważyć alternatywne rozwiązanie, z którego wielu przedsiębiorców korzysta nie jednorazowo, a od wielu lat. W dłuższej perspektywie może okazać się jeszcze bardziej opłacalne.