DOM I OGRÓDWNĘTRZE

Wygodne fotele biurowe – czym się kierować przy wyborze?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Wygodne fotele biurowe – czym się kierować przy wyborze?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

W biurze, w którym spędza się większą część dnia w pozycji siedzącej, bardzo ważny jest komfort i wygoda. Względy estetyczne schodzą na dalszy plan, dlatego nie warto decydować się na drewniane lub tapicerowane, eleganckie krzesła, które może i wyglądają bardzo estetycznie, ale nie są zbyt wygodne. Dobrej jakości, ergonomiczne fotele biurowe pozwolą skupić się na pracy, a nie szukaniu wygodnej pozycji. Fotele ergonomiczne z wysokim oparciem doskonale odciążają kręgosłup i podnoszą komfort pracy. Dzięki możliwości regulacji można je dostosować do indywidualnych potrzeb każdego pracownika. Jeśli chcesz wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas wyboru krzeseł biurowych, a także jakie fotele biurowe najlepiej się sprawdzą, zapoznaj się z informacjami, które prezentujemy poniżej. W tekście znajdziesz wiele praktycznych porad i wskazówek, które przybliżą Ci ten temat. 

1. Ergonomia w fotelach biurowych
2. Typy foteli do pracy biurowej
3. Parametry foteli biurowych
4. Czym kierować się przy wyborze fotela biurowego dla nas?

Ergonomia w fotelach biurowych

Krzesła biurowe powinny być nie tylko estetyczne i atrakcyjne wizualnie, ale przede wszystkim ergonomiczne. Co to oznacza? Co powinny posiadać idealne krzesła biurowe? Przede wszystkim powinny być odpowiednio zaprojektowane, w bardzo przemyślany sposób. Oparcie powinno mieć ergonomiczny kształt, żeby podpierać i odciążać kręgosłup. Komfortu dodają podłokietniki. Prawidłowa postawa, którą umożliwiają dobrej jakości krzesła obrotowe, w trakcie wielogodzinnej pracy potrafi w bardzo znaczący sposób przełożyć się na stan kręgosłupa. Jeśli chodzi o siedzisko, powinno być miękkie i solidne. Fotel biurowy możesz dopasować do wzrostu osoby, która z niego korzysta. Niektóre modele foteli mają też regulowany zagłówek, co sprawia, że są to niezwykle wygodne krzesła biurowe. Jeśli chodzi o wygląd, dobrej jakości fotele skórzane lub wykonane z innych materiałów mają nowoczesny design, które świetnie wpisuje się w biurową przestrzeń. Te założenia doskonale spełniają fotele biurowe Vokato

Typy foteli do pracy biurowej

Zastanawiasz się, jakie są typy foteli do pracy biurowej? Wyróżnić można przede wszystkim bardzo popularne fotele obrotowe. Mogą być regulowane, jeśli chodzi o ich wysokość, a także zagłówek. Wygodny fotel biurowy może nie posiadać mechanizmów regulujących. Tego typu krzesło biurowe zwykle wybierane jest to klasycznych biur. W takim wypadku model należy dopasować do konkretnego pracownika. Warto zadbać o wyposażenie biura nie tylko w funkcjonalne fotele, ale także dopasowane biurka. Takie zestawy zapewnią wygodę siedzenia, a także wpłyną na lepsze samopoczucie pracowników. Co za tym idzie, wzrośnie efektywność ich pracy. Warto sprawdzić ofertę, jaką posiada sklep meblowy Vokato. Oferowane tam meble i inne produkty spełniają najwyższej standardy użytkowe. 


Parametry foteli biurowych

Jakie parametry powinien spełniać fotel ergonomiczny? Oto najważniejsze z nich:

  • stabilność i przynajmniej pięciopodporowa podstawa wyposażona w kółka, 
  • wygodne oparcie i siedzisko, które zapewnia swobodę ruchów, 
  • siedzisko odpowiadające naturalnym wygięciom kręgosłupa, 
  • regulacja siedziska i wysokości oparcia, 
  • regulacja pochylenia oparcia, 
  • podłokietniki. 


Czym kierować się przy wyborze fotela biurowego dla nas?

Jeśli chodzi o to, czym kierować się przy wyborze fotele, z pewnością będzie to obecność wymienionych powyżej parametrów. Dodatkowo ważnym aspektem jest cena. Wiele osób zwraca uwagę także na design foteli. Na rynku jest duży wybór różnego rodzaju foteli. W dobrym sklepie meblowym z pewnością znajdziesz modele, które spełnią Twoje potrzeby. 

Fot.: materiały prasowe klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*