Artykuł sponsorowany
Planujesz serwis auta? Przeczytaj, co powinno wejść w jego zakres, aby zapewnić sobie bezpieczną i komfortową jazdę przez długi czas.
Aby cieszyć się bezproblemową i bezpieczną jazdą, należy wykonywać okresowe przeglądy auta. Dzięki nim można z wyprzedzeniem wykryć niesprawności i naprawić je, wydłużając w ten sposób czas eksploatacji pojazdu. Jeśli nie wiesz, kiedy oddać auto do przeglądu, zapoznaj się z przebiegiem pomiędzy serwisami ustalonym przez producenta samochodu. Warto udać się na przegląd do doświadczonego i rzetelnego serwisanta. Zazwyczaj przeglądy są określane mianem małych lub dużych i są wykonywane naprzemiennie.
Rutynowa konserwacja jest niezbędna, aby zachować odpowiedni stan techniczny wszystkich urządzeń. Nie warto czekać z wizytą u mechanika do momentu uszkodzenia jakiejś części, ponieważ naprawa będzie wiązała się z wyższymi kosztami. Serwisowanie samochodu wymaga od mechanika wymiany elementów eksploatacyjnych, do których należą m.in.: filtry, oleje, płyny i klocki hamulcowe. W ramach okresowego serwisu powinna być wykonana także kontrola m.in. hamulców, zawieszenia, opon, stanu i wycieków płynów eksploatacyjnych, akumulatora, oświetlenia oraz innych urządzeń elektrycznych. Serwis auta może obejmować również konserwację np. zacisków hamulcowych, zamków i zawiasów, a także regulację ewentualnych luzów zaworowych, które mogą przyspieszać zużycie nie tylko zaworów, ale też dźwigienek czy wałków rozrządu. Kompleksowy przegląd roczny samochodu obejmuje także kontrolę jakości amortyzatorów. Wysokiej jakości amortyzator pneumatyczny audi a6 c6 odpowiada m.in. za komfort jazdy, szybkość hamowania, a także utrzymanie pojazdu na właściwym poziomie.
Podczas kompleksowego serwisu powinny zostać wykryte wszelkie uszkodzenia mechaniczne i zużycia elementów. Należy pamiętać o tym, że części auta, takie jak łożyska, powinny być wysokiej jakości, charakteryzować się wytrzymałością na obciążenia mechaniczne i niskim stopniem zużycia w czasie eksploatacji. Warto zainwestować w łożyska zapewniające płynne tarcie, które spełniają europejskie standardy. Szeroki wybór elementów powstałych z wysoce odpornych na uszkodzenia tworzyw znajdziesz na stronie: https://b2b.rombor.com.pl/148-L-samochodowe-pojedyncze.
Jakość oleju silnikowego oraz jego terminowa wymiana to elementy, które mają znaczący wpływ na trwałość i sprawność silnika oraz jego podzespołów. Należy pamiętać o tym, aby wybierać olej wysokiej jakości, np. marki Liquimoly, który będzie wykazywał odpowiedni poziom lepkości i sprawi, że poszczególne elementy silnika będą zabezpieczone przed uszkodzeniem, zanieczyszczeniem i korozją. Olej silnikowy odpowiada za konserwację i bezawaryjną pracę silnika spalinowego, a także ogranicza zużycie paliwa, odbiera ciepło oraz neutralizuje wpływ szkodliwych związków powstających w głowicy i wewnątrz bloku. Warto poradzić się mechanika w sprawie doboru oleju, aby wybrać rodzaj, który spełnia wszystkie normy dla danego silnika.
Zdjęcie główne: pexels.com/Malte Luk