Artykuł sponsorowany
Szkolenie czworonoga wymaga wiele cierpliwości nie tylko ze strony właściciela, ale również jego pupila, który szybko może się zniechęcić do wspólnych ćwiczeń. Co zrobić, aby tak się nie stało i szkolenie Twojego psa przyniosło jak najlepsze efekty? Podpowiadamy!
Szkolenie psa odgrywa bardzo ważną rolę w jego wychowaniu. Dzięki odpowiednio dobranym metodom możemy wzmocnić u czworonoga pewne postawy i zniwelować negatywne zachowania oraz przyzwyczajenia. Wszelkie wychowawcze błędy mogą mieć bowiem poważne konsekwencje w przyszłości, poważnie utrudniając codzienne funkcjonowanie. Im wcześniej zaczniemy edukację naszego pupila, tym większa szansa na to, że szybciej przyswoi on pewne zasady i nauczy się reagować w określony sposób w różnych sytuacjach. Trzeba pamiętać jednak o tym, że każdy wspólny trening to zadanie, które wymaga dużej współpracy i zaangażowania dwóch stron. To, czy Twój pies będzie pozytywnie reagował na ćwiczenia w dużej mierze zależy od dobranych metod i technik szkolenia, w którym bez wątpienia bardzo ważną rolę odgrywają motywatory w postaci jego ulubionych przysmaków.
Na rynku dostępnych jest wiele różnych smakołyków, które możemy dobrać do potrzeb swojego pupila. Wybierając najlepsze przysmaki dla naszego psa należy wziąć pod uwagę wiele istotnych kwestii. Przede wszystkim trzeba uważać, aby ich ilość, rodzaj oraz wielkość odpowiednio dopasować nie tylko do wielkości naszego psa, ale również jego stanu zdrowia, wagi, czy wieku. Warto pamiętać również o tym, aby nie przesadzić z ich ilością, a częstotliwość podawania opierać na zaleceniach producenta. W przypadku małych psów należy zwrócić uwagę również na to, aby podawane przysmaki nie były zbyt twarde. Właściciele powinni sprawdzać również, czy nie zawierają szkodliwych, chemicznych dodatków, które mogą negatywnie odbić się na zdrowiu czworonoga. W sklepie internetowym https://johndog.pl/kategoria-produktu/pies/karma-przysmaki-dla-psa/przysmaki-dla-psa/ można znaleźć wiele różnych przysmaków dla psa, które z powodzeniem sprawdzą się jako motywator w szkoleniu Twojego pupila. Dla tych zwierzaków, które uwielbiają gryźć i żuć z pewnością dobrym pomysłem będą różne suszone gryzaki. W przypadku mniejszych psów warto sięgnąć z kolei po treningowe ciasteczka w formie kosteczek z naturalnych składników. Są dostępne w różnych wariantach smakowych, dzięki czemu z łatwością uda Ci się wybrać taki, który będzie najlepiej dopasowany do upodobań Twojego psa.
Przed zastosowaniem określonych przysmaków warto wcześniej dokładnie zapoznać się z zaleceniami producenta odnośnie ich dawkowania. Smakołyki powinny być tylko dodatkiem do normalnej diety psa, a ich kaloryczność nie powinna być większa niż 10% dziennej zalecanej dawki. Pamiętaj, aby na początku treningu nagrodzić swojego psa przysmakami nawet za niewielkie postępy, dzięki temu chętniej będzie on stosował się do kolejnych poleceń. W szkoleniu staraj się wykorzystywać różne przysmaki i zmieniać je co jakiś czas, aby sposób nagradzania nie stał się zbyt monotonny. Pamiętaj, że nie ma jednego uniwersalnego przysmaku, który sprawdziłby się w przypadku wszystkich czworonogów. Każdy pies jest inny, różne są też jego upodobania smakowe, dlatego, jeżeli tylko zauważysz, że jakiś smakołyk niekoniecznie pasuje Twojemu pupilowi, warto wypróbować inne produkty. W ten sposób uda Ci się wzmocnić motywację swojego psa i zachęcić go do dalszej nauki. Większe smakołyki warto podawać w przypadku, gdy pies wykona jakieś trudniejsze zadanie lub sekwencję różnych ćwiczeń.
Fot. Zen Chung/Pexels