BUDOWADOM I OGRÓD

Aluminiowe profile konstrukcyjne – jeden z najważniejszych elementów w branży budowlanej i nie tylko

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Aluminiowe profile konstrukcyjne – jeden z najważniejszych elementów w branży budowlanej i nie tylko

Ricardo Gomez Angel/unsplash.com

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Aluminium to materiał, który zdobywa na popularności. Wykazuje się odpowiednią trwałością, dzięki czemu tak chętnie wykorzystywany jest do stworzenia różnego rodzaju elementów. W tym jeżeli chodzi o aluminiowe profile konstrukcyjne. Czym one są i gdzie można je zastosować? To jeden z takich produktów, który stanowi podstawę do wielu działań w branży budowlanej. Chociaż nie tylko takie firmy korzystają z możliwości zapewnianych przez aluminiowe profile konstrukcyjne.

Zastosowanie profili aluminiowych

Profile aluminiowe konstrukcyjne wykorzystywane są do wykonania różnego rodzaju regałów. Ich konstrukcja sprawia, że dzięki nim możliwe jest stworzenie bram, jak również przegród, ścianek działowych. Do dyspozycji są różnego rodzaju profile, które także można wykorzystać do budowy budynków o charakterze komercyjnym, stadionów. Kwestią jest ich dopasowanie zgodnie z przeznaczeniem. Tak, aby zyskać pewność, że takie profile aluminiowe będą w stanie poradzić sobie z zadaniem, które jest im powierzane. W dzisiejszych czasach dostęp do aluminiowych profili nie jest trudny. Wystarczy bowiem wejść na stronę https://www.aliplast.pl/oferta/profilcon/konstrukcyjne-profile-aluminiowe, aby zyskać do nich dostęp.

Rodzaje profili aluminiowych

Już patrząc na samą budowę takich elementów można stwierdzić, że do dyspozycji są ich różne rodzaje. Do dyspozycji inwestorzy mają:

  • zetowniki – ich wewnętrzna struktura przypomina literę Z;
  • teowniki – od litery T;
  • dwuteowniki – dwie połączone ze sobą litery C;
  • ceowniki – litera C.

Nie można zapomnieć także o tym, że inwestorzy mają do dyspozycji również profile zamknięte, profile fotowoltaiczne, kątowniki. Są też profile kwadratowe i okrągłe. Pełny zakres tych elementów uzależniony jest od firmy zajmującej się sprzedażą. Można być jednak pewnym, że każdy inwestor ma szansę na to, aby zyskać dostęp do odpowiednich elementów, dzięki czemu możliwe będzie podjęcie wszystkich prac konstrukcyjnych.

Kątowniki w zdecydowanej większości, wykorzystywane są przy pracach wykończeniowych. Są to profile otwarte. Ich zaletą jest to, że ich konstrukcja pozwala na przycinanie, dzięki czemu można je dopasować do indywidualnych potrzeb. Profile zamknięte, które mogą mieć kształt rury lub też kwadratu/prostokąta, mają zdecydowanie szersze zastosowanie.

Skąd wynika popularność profili aluminiowych?

Aluminium jest materiałem odpornym na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Wykonanie z odpowiednią domieszką innych stopów sprawia, że jest w stanie poradzić sobie także z innymi zagrożeniami, np. z dużą ilością wilgoci. Aczkolwiek, należy sprawdzić czy profile pokryte są odpowiednią warstwą antykorozyjną. Niezwykła elastyczność sprawia, że bez trudu można z aluminium wykonać profile aluminiowe konstrukcyjne, które cechują się dużą trwałością. Dodatkowo, profile będzie można w dowolny sposób przyciąć, ciesząc się elementem, który będzie także odporny na działanie kwasów i związków chemicznych. Jak więc widać, dzięki nim można stworzyć stabilne konstrukcje, które będzie można wykorzystywać przez długi czas.

Zastosowanie profili aluminiowych jest bardzo duże. To ich obecność sprawia, że w niektórych przypadkach możliwe jest przeniesienie ciężaru własnego (elewacja). Profile są w stanie wzmocnić narożniki, ale także można je wykorzystać do wykończenia różnego rodzaju mebli. Do tego ich niska cena jest zachętą do tego, aby z nich korzystać. Czy warto? Oczywiście, że tak. Szczególnie jeżeli komuś zależy na trwałości, solidności i odporności wieloletniej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*