KARIERA I FINANSE

Pożyczka na dowód – na czym polega?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Pożyczka na dowód – na czym polega?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Potrzebujesz szybkiego zastrzyku gotówki? Jeśli nie chcesz tracić czasu na zbędne formalności, pożyczka na dowód będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Sprawdź, na czym polega taka forma finansowania i dowiedz się, kto może z niej skorzystać. Polacy coraz chętniej sięgają po pożyczki pozabankowe, ponieważ są one znacznie łatwiej dostępne niż wiele kredytów gotówkowych. Uproszczone procedury oraz formalności ograniczone do niezbędnego minimum – to wszystko sprawia, że pieniądze wypłacane są niemal od razu. Nic więc dziwnego, że pożyczki na dowód cieszą się rosnącym zainteresowaniem.

Pożyczka na dowód – co to?

Pożyczka na dowód to finansowanie, które pozwala na szybkie uzyskanie zastrzyku gotówki – nawet w ciągu 15 minut od uzyskania pozytywnej decyzji. To zasługa ograniczonych formalności – do ubiegania się o pożyczkę wystarczy tylko dokument potwierdzający tożsamość. Nie ma konieczności dostarczania dokumentów finansowych, np. wyciągów z rachunku bankowego czy zaświadczenia od pracodawcy. Najczęściej wystarczy oświadczenie pożyczkobiorcy o wysokości osiąganego wynagrodzenia. 

Jak otrzymać pożyczkę na dowód online?

Jeszcze kilkanaście lat temu o pożyczkę na dowód można było ubiegać się wyłącznie w placówkach stacjonarnych. Obecnie jest to znacznie łatwiejsze i szybsze – cała procedura odbywa się online. 

 1. Wybierz firmę pozabankową, od której chcesz otrzymać wsparcie finansowe.
 2. Określ parametry pożyczki – kwotę i okres spłaty.
 3. Wypełnij formularz, podając swoje dane jako pożyczkobiorcy.
 4. Wykonaj przelew weryfikacyjny – jest to przelew na symboliczną kwotę, co pozwoli na weryfikację Twojej tożsamości.
 5. Oczekuj na decyzję pożyczkową.
 6. Jeśli spełnisz kryteria stawiane pożyczkobiorcom, nawet w ciągu 15 minut na twoim koncie bankowym pojawi się wnioskowana kwota.

Pamiętaj! Koniecznością jest wykonanie przelewu weryfikacyjnego z własnego konta bankowego. Jeśli zrobisz go z innego rachunku, wówczas Twój wniosek zostanie odrzucony z powodu niezgodności danych. Warto zwrócić na to uwagę, aby nie rozczarować się uzyskaną decyzją odmowną. 

Pożyczka na dowód – wybierz ofertę dopasowaną do potrzeb

Chociaż nie wszystkie firmy pozabankowe proponują pożyczkę na dowód, nie musisz decydować się na przypadkową ofertę. Wystarczy, że poświęcisz zaledwie chwilę na porównanie dostępnych opcji. 

Zwróć uwagę między innymi na takie aspekty jak:

 • maksymalna kwota do uzyskania,
 • okres spłaty,
 • koszty finansowania,
 • wymagane formalności,
 • możliwość wydłużenia terminu spłaty.

Wcale jednak nie musisz samodzielnie zbierać informacji o konkretnych pożyczkodawcach. Jeśli skorzystasz z serwisu Kokos.pl, otrzymasz dane o ofertach pożyczkowych. Dostępny tam ranking pożyczek jest stale aktualizowany, dzięki czemu masz pewność, że spełnisz kryteria stawiane pożyczkobiorcy. Pozwoli to zwiększyć Twoje szanse na uzyskanie finansowania. 

Pamiętaj! Pożyczka na dowód to opcja, dzięki której uzyskasz niemal natychmiastowe wsparcie. Świetnie sprawdzi się w przypadku nieoczekiwanego wydatku, który będzie można pokryć bez konieczności sięgania po „zamrożone” oszczędności.

Fot.: materiał prasowy Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*