ROZRYWKAUROCZYSTOŚCI

Papeteria ślubna – co warto kupić?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Papeteria ślubna – co warto kupić?

Artykuł sponsorowany

Organizacja ślubu wymaga od pary młodej starannego planowania przez długie miesiące. Podczas tego planowania, nie można zapomnieć także o drobnym, ale niezwykle istotnym elemencie, jakim jest papeteria ślubna. Podpowiadamy, jak ją wybrać oraz co warto kupić.

Planowanie i organizacja ślubu oraz wesela to z pewnością piękny, ale także stresujący czas. W końcu każdy z nas chce, aby w ten wyjątkowy dzień wszystko wyszło idealnie. Podczas planowania nie można więc zapominać o istotnych szczegółach, na przykład wyborze papeterii ślubnej. Podpowiadamy, jak to zrobić oraz jakie jej elementy warto kupić.

Zaproszenia ślubne

Papeteria ślubna to przede wszystkim zaproszenia ślubne. Jest to w końcu najważniejszy element, o który koniecznie trzeba zadbać jeszcze przed samą ceremonią zaślubin. Wybierając zaproszenia, warto mieć z tyłu głowy konkretną liczbę gości, których chcecie zaprosić oraz dodać do tej liczby kilka zaproszeń awaryjnych bez wypełnienia. Na rynku dostępnych jest wiele pięknych gotowych wzorów zaproszeń, które możecie wykorzystać, choć genialnym rozwiązaniem jest również zamówienie spersonalizowanego projektu. Bardzo ciekawym i modnym w ostatnich dniach pomysłem są także zaproszenia ślubne ekologiczne. Najważniejsze jest jednak, aby pamiętać o wybraniu i wysłaniu zaproszeń odpowiednio wcześnie. Dzięki temu będziecie mieli odpowiednio sporo czasu na określenie finalnej liczby gości w sali weselnej, już po informacji o przybyciu otrzymanej od zaproszonych.

Winietki ślubne

Usadzenie gości jest niezwykle ważnym elementem planowanie wesela, który z różnych przyczyn często spędza parze młodej sen z powiek. Przedsięwzięcie to z pewnością ułatwiają winietki na stół, czyli kartoniki z imionami i nazwiskami gości, które umieszcza się przy nakryciach. Zazwyczaj są one prostokątne, ale możecie też wykazać się kreatywnością i wybrać winietki w bardziej nietypowym kształcie. Najlepiej jednak wybrać winietki, które będą pasować do motywu przewodniego wesela, na przykład w zbliżonym stylu do zaproszeń. Dzięki temu będziecie mieli pewność, że wszystko wygląda elegancko i harmonijnie. Pamiętajcie też, że dobrze dobrane winietki doskonale podkreślają wyjątkowy charakter uroczystości.

Księga gości weselnych

Pięknym dodatkiem, który z pewnością stanie się miłą pamiątką na długie lata jest księga gości, czyi po prostu spora książka, do której każdy z gości weselnych może się wpisać. Bardzo często stolik z księgą gości stanowi jedno z najpopularniejszych miejsc na sali weselnej. Goście bardzo chętnie wpisują w niej kilka słów od siebie, życzenia, porady dla Państwa Młodych oraz wspomnienia z przyjęcia.

Etykiety na alkohol

Elementem papeterii ślubnej, który nie jest konieczny, ale może nadać charakteru weselnemu stołowi, są także etykietki na alkohol. Jest to bez wątpienia fantastyczny pomysł na poprawę estetyki stołów, ponieważ same butelki trudno uznać za ich ozdobę. Warto więc je nieco umilić starannie dobranymi kartonikami z grafiką i napisem. Ponadto butelki z alkoholem często wręczane są gościom po zakończeniu przyjęcia, więc będzie to także miły gest, jeśli umieścicie na nich etykietkę z podziękowaniem za przybycie na ślub i wesele.

Zdjęcie główne: Mariyka Miaskovska/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*