HOBBYROZRYWKA

Obrazy do malowania po numerach dla osób zaawansowanych

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Obrazy do malowania po numerach dla osób zaawansowanych

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Malowanie po numerach to rozrywka, z której korzysta coraz więcej osób. Nie bez powodu — malowanie jest doskonałym sposobem na zrelaksowanie się, jest przyjemne, a także rozwija umiejętności plastyczne. Oprócz nietrudnych kompozycji do malowania po numerach istnieją także obrazy dla osób zaawansowanych.   Dowiedz się, czym kierować się przy wyborze zestawu do malowania po numerach, jeśli zależy Ci na wysokim bądź umiarkowanym stopniu trudności. Zapraszamy do lektury.

Od czego zależy stopień trudności? 

Malowanie po numerach wcale nie musi być łatwe. Obrazy podzielone są na 5 stopni trudności, gdzie zestawy oznaczone cyfrą 1 są najłatwiejsze, a 5 – najbardziej skomplikowane. Na trudniejsze zestawy do malowania po numerach składają się zarówno większa liczba pól do wypełnienia farbą, jak i szersza gama kolorystyczna. Takie kompozycje wymagają dużej ilości skupienia i precyzji, dlatego najlepiej sprawdzą się dla cierpliwych osób, które posiadają dobrze rozwinięte umiejętności manualne albo już wcześniej malowały.

Gdzie znaleźć zestawy do malowania po numerach dla zaawansowanych? 

Na klientów w sklepach z zestawami do malowania po numerach czeka wiele pięknych kompozycji takich jak: pejzaże, wiejskie krajobrazy, portrety, zachody słońca, zwierzęta, a także kopie obrazów słynnych malarzy takich jak „Pocałunek” Klimta, albo „Dziewczyna z perłą” Vermeera. Istnieje również możliwość, przesłania własnego zdjęcia, które przerobione zostanie na obraz do malowania po numerach. Jednym ze sklepów, które oferuje taką opcję, a także posiada zestawy dla osób zaawansowanych, jest sklep twoje-hobby.pl.

Elementy zestawu do malowania po numerach 

W skład zestawu do malowania po numerach wchodzą: płótno na drewnianej ramie, pędzelki, odpowiednie kolory farb, a także instrukcja. Wszystkie potrzebne elementy znajdują się wewnątrz zestawu, dlatego malowanie po numerach można zacząć od razu po zakupie obrazu. Przydatny może okazać się ręcznik papierowy do osuszania pędzli — farby bez dodatku wody lepiej pokrywają płótno. Farby możesz nakładać, stopniując grubość warstw, a także używając różnych narzędzi np. szpachelki. Pamiętaj, że w malarstwie nie ma zasad i to ostatecznie od Ciebie zależy, jak będzie wyglądać Twój obraz!

Zdjęcie główne: materiał od klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*