AKCESORIAMODA I URODA

Jura Z10 – cena, opinie, czy warto?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jura Z10 – cena, opinie, czy warto?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Ekspres Jura Z10 to prawdziwy bestseller i najbardziej nowoczesny ekspres na świecie! Jako pierwszy w historii został wyposażony w innowacyjną technologię, która pozwala w kilkanaście sekund przygotować kawę Cold Brew! Ten model idealnie przygotuje nie tylko rozgrzewające napoje na jesienne wieczory, ale również orzeźwiające kawy na zimno – idealne podczas upałów!

Innowacyjna technologia Cold Extraction

Cold Extraction to rewolucyjna metoda ekstrakcji, za pomocą której przygotujemy w Jura Z10 kawy Cold Brew z użyciem zimnej wody. Dlaczego jest to tak ogromna innowacja? Standardem na rynku ekspresów jest stosowanie gorącej wody do przygotowania specjałów kawowych – nawet podczas przygotowania kaw na zimno. Ma to negatywny wpływ na końcowy smak serwowanych napojów. Ekspres do kawy Jura Z10 został wyposażony natomiast w technologię, za pomocą której zaparzymy kawę z zimnej wody! 

Proces parzenia odbywa się w sposób pulsacyjny, pod wysokim ciśnieniem i z grubiej mieloną kawą. W efekcie otrzymujemy naturalny, przygotowany w profesjonalny sposób orzeźwiający napój. Doskonale wyczuwalne owocowe aromaty, które nie są przytłumione żadną goryczką, pozwalają nam delektować się wyborną kawą! Nie jest to po prostu zimna kawa, ale prawdziwe Cold Brew.

Tradycyjna kawa Cold Brew to kawa macerowana kilka lub kilkanaście godzin. Cały proces od początku do końca wykonywany jest w niskiej temperaturze z udziałem zimnej wody. Aby przygotować idealne Cold Brew, należy użyć kawy grubo lub średnio mielonej. Napój jest całkowicie pozbawiony goryczki i kwaskowatości, które spotykamy w tradyjnie parzonych kawach. Miłośnicy kawy Cold Brew twierdzą, że dopiero przygotowanie napoju w ten sposób, pozwala wydobyć z ziaren prawdziwy smak i aromat. Nic więc dziwnego, że Jura Z10 ma tak doskonałe opinie wśród kawoszy! To prawdziwa rewolucja wśród ekspresów do kawy. 

Nowoczesne technologie w Jura Z10

Drugą najważniejszą technologią, zaraz obok procesu Cold Extraction, jest wielostopniowy młynek P.R.G. Elektroniczne sterowanie pozwala na przełączanie się między zdefiniowanymi stopniami mielenia ziaren. Dzieje się to dużo szybciej niż przy manualnym ustawieniu młynka i dzięki tej funkcji możemy ustawić różną grubość ziaren do każdej kawy. Inteligentny młynek Product Recognising Grinder został wyposażony w funkcję automatycznej regulacji mielenia – od ziaren drobno zmielonych, po kawę grubo mieloną. Jego konstrukcja została opracowana tak, aby z każdego ziarna wydobyć to, co najlepsze. 

Kolejnym, ważnym rozwiązaniem jest zastosowanie Procesu Ekstrakcji Pulsacyjnej, charakterystycznego dla wszystkich modeli marki Jura. Przez ziarna kawy w szybkich, pulsacyjnych cyklach przetłaczana jest woda, co pozwala wydobyć z nich najdoskonalszy aromat i smak. Ta technologia sprawia, że zwłaszcza krótkie specjały, takie jak Ristretto czy Espresso, smakują doskonale i zyskują zupełnie nowy wymiar. 

Dostępne wersje kolorystyczne 

Ekspres do kawy Jura Z10 jest dostępny w kilku różnych wersjach kolorystycznych. Dzięki temu możemy dostosować urządzenie idealnie do naszej kuchni.

  • Jura Z10 Aluminium Black (EA)
  • Jura Z10 Aluminium White (EA)  
  • Jura Z10 Aluminium Dark Inox (EA) 
  • Jura Z10 Diamond Black (EA) 
  • Jura Z10 Diamond White (EA)

Jura Z10 – cena

Ceny ekspresu Jura Z10 zaczynają się od 10 000 zł. Wpływ na wysokość ceny ma wiele czynników, m.in. doskonała jakość wykonania, nowoczesne technologie zastosowane w urządzeniu, a także czas gwarancji, która po dołączeniu do Klubu Konesera Jura, wynosi aż 50 miesięcy! Należy pamiętać, że jest to najbardziej innowacyjny ekspres na świecie i jako jedyny model oferuje nam prawdziwe specjały Cold Brew. 

Fot.: materiał prasowy Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*