DOM I OGRÓD

Jakie kryteria powinny spełniać stoliki tarasowe?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jakie kryteria powinny spełniać stoliki tarasowe?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Czy stolik kawowy na taras różni się od tego do salonu? Zdecydowanie! Meble wykorzystywane na zewnątrz narażone są na niekorzystne warunki atmosferyczne. Co za tym idzie, trzeba je przed nimi odpowiednio zabezpieczyć. Dziś podpowiadamy, jakie stoliki tarasowe wybrać, by służyły ci przez lata.

Stolik na taras — praktyczne rozwiązanie

Stolik na taras przyda się nie tylko w domu z ogrodem. Mniejszy jego wariant sprawdzi się praktycznie na każdym balkonie w bloku. Dlaczego warto postawić na taki element wyposażenia? 

Chociaż z założenia stolik na taras ma służyć jako dodatkowa powierzchnia na kubek kawy, herbaty czy innego napoju, jaki zdecydujesz się pić na świeżym powietrzu, możesz zrobić z niego zupełnie inny użytek. Odpowiednio dobrany model stanie się też modną i oryginalną dekoracją, na której ustawisz np. kwiaty lub inne tarasowe dekoracje. Niektóre stoliki tarasowe posiadają również schowek, dzięki czemu zyskasz dodatkową przestrzeń do przechowywania. 

Na co zwrócić uwagę, wybierając stoliki tarasowe?

Zanim zdecydujesz się na konkretny model, dobrze przemyśl, do jakich sytuacji najczęściej będziesz wykorzystywać stolik kawowy na taras. Oto kilka istotnych aspektów, które warto uwzględnić przed zakupem:

Rozmiar

To jedna z istotniejszych kwestii — rozmiar stolika musisz dopasować do wielkości tarasu lub balkonu. Zbyt duży nie zmieści się na małej powierzchni, natomiast zbyt mały na dużym tarasie będzie niepraktyczny. 

Pamiętaj również o tym, że wybrany model nie powinien zajmować niemal całej dostępnej przestrzeni. Na mniejszy balkon wybierz więc stolik, przy którym zmieszczą się 2 osoby. Jeśli natomiast do dyspozycji masz przestronny taras ogrodowy, postaw na stolik, przy którym spokojnie zmieszczą się od 4 do 6 osób. 

Zadaszenie

Twój taras jest zadaszony? W takim razie możesz śmiało wybrać stolik, który nie jest jakoś specjalnie zabezpieczony przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dach tarasu lub balkonu ochroni bowiem meble przed deszczem i promieniami UV. 

Jesteś właścicielem tarasu bez dachu? W takim razie koniecznie zwróć uwagę na to, by stolik drewniany był odpowiednio zaimpregnowany, a elementy metalowe zabezpieczone przed rdzą. Stolik ze szklanym blatem lub z tworzywa sztucznego będzie tu również dobrym wyborem, ponieważ nie wchłaniają one wilgoci i są łatwe w czyszczeniu. Warto jednak mieć na uwadze, szczególnie przy drugim wariancie, by kolor był zabezpieczony przed płowieniem. 

Wysokość

Wysokość stolika na taras dopasuj do zestawu wypoczynkowego lub krzeseł. Zbyt niski stolik utrudni korzystanie z niego i sprawi, że picie kawy i odstawianie kubka nie będzie komfortowe. Zanim zdecydujesz się na zakup, najlepiej usiądź na krześle i sprawdź, na jakiej wysokości  masz ręce, odstawiając potencjalny przedmiot z płynem. 

A może stolik na taras składany?

Stolik składany to bardzo praktyczne rozwiązanie. Podczas niekorzystnej pogody bez problemu złożysz go i schowasz np. przed deszczem lub wiatrem. Złożony mebel nie zajmuje dużo przestrzeni, co jest szczególnie ważne przy małych mieszkaniach i tarasach. 

Obecnie w sklepach znajdziesz naprawdę duży wybór modeli — w różnych kształtach, kolorach i z wielu materiałów. Dzięki temu prawdopodobnie znajdziesz stolik z designem, który najlepiej wpisuje się w twój gust i styl, w jakim urządziłeś taras.  

Teraz już wiesz, na co najlepiej zwracać uwagę przed zakupem stolika tarasowego. Trzymaj się tych kilku podpowiedzi, a jesteśmy przekonani, że znajdziesz funkcjonalny i modny stolik na taras.

Fot.: materiał prasowy Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*