ROZRYWKAUROCZYSTOŚCI

Jaki prezent wręczyć Młodej Parze?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jaki prezent wręczyć Młodej Parze?

Artykuł sponsorowany

Powoli rozpoczyna się sezon weselny i coraz więcej par młodych organizuje swoje śluby i zaczyna wspólną drogę. Jeśli w tym roku masz zaproszenie na wesele w rodzinie lub gronie znajomych, to czas najwyższy, aby zastanowić się nad prezentem dla nowożeńców! W obecnych czasach wcale nie tak łatwo kupić trafiony i oryginalny prezent na ślub. Podpowiadamy, jaki upominki można wręczyć parze młodej.    

Kosz prezentowy  

Jednym z najbardziej uniwersalnych pomysłów na upominek jest zestaw prezentowy, na przykład kosz lub pudełko wypełnione drobniejszymi podarkami. Możesz taki kosz skomponować samodzielnie lub skorzystać z gotowych zestawów na stronie https://sklep.nobilia.pl/kosze-prezentowe-slubne/. W takim koszu może znaleźć się tak właściwie wszystko, możesz wybrać sobie temat przewodni, na przykład zestaw kuchenny, łazienkowy, alkoholowy lub kosz słodkości. W takim prezencie świetnie sprawdzą się ręczniki z haftem imion nowożeńców lub napisami “mąż” i “żona”, kubki z podobnym motywem albo wino i kieliszki z tematycznymi napisami. Jako dodatek i wypełnienie mogą posłużyć cukierki lub sztuczne kwiaty.   

Sprzęt AGD    

Jeszcze do niedawna najbardziej popularnym prezentem ślubnym były sprzęty do domu. W czasach, kiedy trudno było kupić w sklepie cokolwiek, AGD były naprawdę atrakcyjnym upominkiem. Teraz jest to już zdecydowanie mniej popularne wyjście, pary wolą samodzielnie wybrać wyposażenie swojego wspólnego gniazda, jednak czasem tworzą listy prezentów, które chciałyby otrzymać. Upominek możesz wybrać z takiej listy lub postawić na w miarę uniwersalną opcję, na przykład zestaw garnków lub patelni albo robota kuchennego.   

Prezent – doświadczenie   

Wspaniałym pomysłem jest obradowanie pary młodej prezentem nie do końca materialnym, za to na pewno zapadającym w pamięć. Wspólne doświadczenie dla nowożeńców, na przykład bilety na koncert lub do teatru, kolacja w eleganckiej restauracji albo weekendowa wycieczka to doskonały prezent. Vouchery na takie wydarzenia zazwyczaj mają długi czas realizacji (nawet do trzech lat), dlatego upominek można będzie wykorzystać również z okazji rocznicy ślubu. Takie prezenty na długi czas zapadają w pamięć i często są o wiele lepsze i bardziej wyjątkowe niż typowo materialne upominki.   

Gotówka    

Wiele par młodych zamieszcza na zaproszeniach informację lub infografikę o tym, że nie chcą dostawać prezentów, a pieniądze na start w nowe życie. Jeśli taka adnotacja znajdzie się na Twoim zaproszeniu, dostosuj się do prośby nowożeńców. Pieniądze można jednak wręczyć w kreatywny i elegancki sposób. Wsunięcie gotówki do telegramu z życzeniami jest dobrym, choć nie najbardziej oryginalnym wyjściem. Pieniądze możesz umieścić w bukiecie kwiatów, przymocować przy butelce wina albo dołączyć do banknotów kilka zdrapek lub kuponów na loterię.   

Co zamiast kwiatów?   

Coraz częściej nowożeńcy uznają cięte kwiaty za zbyteczny dodatek do prezentu i życzą sobie innego upominku. Fantastycznym pomysłem jest wręczenie parze młodej wina, zdrapek, biletów albo kwiatów doniczkowych. Świetnie sprawdzą się też książki, płyty z muzyką, filmy na DVD lub dekoracje do domu. Czasem pary same sugerują, że chcą na przykład zorganizować zbiórkę dla domu dziecka czy schroniska dla zwierząt i proszą o zabawki, pluszaki lub karmę dla zwierząt. 

Fot.: freestocks/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Joasia 20.07.2022

    My dostaliśmy m.in. roombę i to było spełnienie marzeń 😀 Super nam służy cały czas