ROZRYWKAUROCZYSTOŚCIZRÓB TO SAM

Jak zapakować prezent o nietypowym kształcie?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jak zapakować prezent o nietypowym kształcie?

Zapakowanie nawet bardzo oryginalnego prezentu o nietypowym kształcie może sprawić wiele trudności. Istnieją jednak sposoby, z których można skorzystać, ułatwiając sobie zadanie. Oto kilka z nich.

Problemy przy pakowaniu

Obdarowywanie prezentami jest podwójnie przyjemne: i dla osoby, która dostaje coś nowego, zwłaszcza gdy jest to prezent od serca, ale i dla nas samych. Radość kogoś bliskiego jest nagrodą samą w sobie. Jednak niekiedy tuż po wyborze i kupnie podarunku, pojawia się problem: jak zapakować prezent o nietypowym kształcie w papier lub inne opakowanie, tak aby wyglądał pięknie i elegancko?

Zapakowanie przedmiotu o nieregularnych kształtach stawia przed nami wyzwanie – nie pozostaje nic innego, niż mu sprostać. Najbardziej klasycznym wyjściem będzie owinięcie podarunku w papier – jednak tutaj pojawia się najwięcej problemów z wciąż wystającymi kantami, nieregularnymi krawędziami i tym, że papier prezentowy ma tendencję do przecierania się i rozrywania właśnie w takich miejscach.

 

Woreczek tekstylny i tkanina

Jeśli przedmiot ma nieregularne krawędzie, powinniśmy wybrać opakowanie dobrze pasujące do wszelkich kształtów. Warto pomyśleć o czymś tekstylnym – dobierzmy ozdobny worek, który będzie korespondował z samym prezentem. Możemy postawić na ulubiony kolor obdarowywanej osoby lub wykonać opakowanie własnoręcznie. Wystarczy odrobina tiulu i kokarda do przewiązania, aby stworzyć transparentny worek pasujący na różne okazje. Jeśli nie mamy jednak tyle czasu – śmiało możemy kupić ozdobny woreczek z materiału. Wystarczy sprawdzić rozmiar przedmiotu i na tej podstawie odpowiednio dobrać pasujące opakowanie.

Innym dobrym wyjściem może być postawienie na piękną, bardzo elegancką lub ciekawą tkaninę. Jeśli będzie odpowiednio większa, to uda się w nią szczelnie otulić nawet bardzo nieregularny kształt. Zaletą tkaniny jest to, że przeciera się trudniej niż wspomniany wyżej papier. Opakowanie warto uzupełnić wstążką. Jeśli pozwala na to kształt danego prezentu, dobrym sposobem na zapakowanie go w tkaninę, ale też w celofan lub nawet papier prezentowy, będzie zakręcenie go w tzw. „cukierek”. Wystające rogi powinniśmy ozdobić wstążkami, na powierzchni zaś możemy na przykład napisać osobistą dedykację. 

Torebki papierowe i tuby kartonowe

Zapakowanie prezentu o nietypowym kształcie może być łatwiejsze również dzięki odpowiednio większym torebkom papierowym. Oczywiście one również mają swoje wady i mogą się przecierać. Z pewnością będą jednak praktyczniejsze od papieru prezentowego. Warto wykorzystać możliwości, jakie dają rozległe powierzchnie, które można na takiej torbie udekorować i zaaranżować, tworząc niepowtarzalne dzieło. Prezent w opakowaniu DIY to już coś więcej niż tylko podarunek – to indywidualne podejście do kogoś obdarowywanego i pokazanie mu, że jest dla nas ważny. W internecie znajdziemy bardzo kreatywne zrealizowane w ten sposób pomysły.

Czasami zdarza się, że nieregularny przedmiot to coś niewielkiego, ale delikatnego – np. biżuteria. Dobrym i dość ciekawym sposobem na opakowanie takiego prezentu może być tuba kartonowa, również możliwa do spersonalizowania dzięki ozdobom.


https://www.facebook.com/kartkimkcard/posts/3110744662312802

 

Duże pudło z dodatkami

Bardzo prostym, ale obdarzonym dużym potencjałem pomysłem, będzie zapakowanie mniejszego prezentu o nietypowym kształcie w znacznie większe pudło. Takie podejście wcale nie musi się skończyć estetyczną katastrofą, gdzie niewielki przedmiot utonie w przestrzeniach ogromnego pudła. Puste miejsca zawsze można wypełnić czymś bardzo przyjemnym. Mogą to być chociażby słodycze i inne drobiazgi, które spodobają się obdarowanej osobie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*