PODRÓŻEROZRYWKA

Jak spędzić weekend we Wrocławiu?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jak spędzić weekend we Wrocławiu?

Artykuł sponsorowany

Z urlopami zdecydowanie kojarzy się sezon wakacyjny, ale ze względu na ogromną popularność organizowania wypoczynku w miesiącach letnich, wiele osób „przerzuca” swoje urlopy lub ich części na jesień. Pozwala to nie tylko cieszyć się zwiedzaniem miast i miasteczek z większą uwagą, ale również relaksować się w samotności, z daleka od tłumów i gapiów.

Wyskocz do ciekawego miasta

Czasami podróże za granicę nie wchodzą w grę. W ostatnich latach były one szczególnie utrudnione ze względu na pandemię, a kolejne sezony wakacyjne mogą stać pod znakiem zapytania przez sytuację gospodarczą Polski i napięcia na wschodzie. Tym, na co w takim wypadku można sobie pozwolić, z pewnością jest odwiedzenie miast w rodzinnych stronach. Ten pomysł jest doskonały zarówno jako plan na urlop, jak i wolny od pracy weekend. Już dawno w zapomnienie odeszło przekonanie, że Polska nie ma do zaoferowania żadnych atrakcji, a dzisiaj duże miasta w różnych województwach cieszą się niezwykłym zainteresowaniem turystów z całej Polski i innych krajów. Przykładem może być oczywiście Warszawa, Kraków czy Gdańsk, ale również Wrocław, który słynie z pięknych zakątków, niezwykłe architektury i ciekawych muzeów. 

Co można zobaczyć we Wrocławiu?

Wrocław jest jednym z najchętniej odwiedzanych polskich miast. Odwiedzając go, na pewno nie musisz obawiać się, że zabraknie Ci atrakcji turystycznych. Miasto wypełniają urokliwe restauracje, historyczne zabytki i miejsca rozrywki. Obowiązkowym punktem na weekendowej trasie powinien być przede wszystkim Ostrów Tumski, czyli najstarsza część Wrocławia. To miejsce będzie szczególnie atrakcyjne dla fanów historii, ponieważ powstało w X wieku (dzięki Piastom Śląskim), a w XIV wieku wybudowano na jego terenie jedne z najpiękniejszych kościołów, między innymi Archikatedrę świętego Jana Chrzciciela, nazywaną czasami matką śląskich kościołów. W przeszłości Ostrów Tumski był wyspą, na której powstał gród, ale dzisiaj stanowi już część miasta. Wciąż jednak można dostać się tam pięknymi mostami. 

Innym, wartym zobaczenia miejscem, jest wrocławski rynek. To jedna z najpiękniejszych starówek w całej Polsce, a warto podkreślić, że wyróżnia się także na tle Europy. Rynek we Wrocławiu otaczają poddane renowacji kamienice, ogrom restauracji i kawiarni, a także piękne elementy architektury, które z pewnością zafascynują miłośników sztuki. W całym mieście znajduje się ponad 8000 zabytkowych kamienic, wartych uwagi każdego turysty, a przy samym rynku można przyjrzeć się aż sześćdziesięciu. Najcenniejszym zabytkiem starówki pozostaje jednak Stary Ratusz, który jest największym i najstarszy ratuszem w Polsce. Powstawał na przestrzeni wieków (między XII a XVI wiekiem) i do dziś skrywa wiele zagadek i architektonicznych ciekawostek.

Rozrywka we Wrocławiu

Jak każde duże miasto, Wrocław słynie nie tylko ze swoich zabytków i architektury, ale również wielu miejsc rozrywki. Koncerty Wrocław, wydarzenia kulturalne, opery, przedstawienia teatralne i tematyczne imprezy są stałym elementem życia tego miasta. W roku akademickim (od października do czerwca) miasto wypełniają studenci, którzy wnoszą do klubów i na eventy niezwykłą energię. Jeśli potrzebujesz wyrwać się z codziennej rutyny, zapomnieć na chwilę o pracy i obowiązkach i naprawdę się zrelaksować, wybierz się na koncert ulubionego wokalisty, spacer pięknymi uliczkami i do restauracji serwującej dania Twojej ulubionej kuchni. Wrocław zapewni Ci wszystko, czego potrzebujesz.

Zdjęcie główne: pexels.com/Tove Liu

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*