DOM I OGRÓDZWIERZĘTA

Jak pielęgnować sierść konia?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak pielęgnować sierść konia?

Artykuł sponsorowany

Na wygląd sierści konia składa się wiele czynników. By była ona lśniąca i wyglądała zdrowo, potrzebna jest odpowiednia pielęgnacja i regularne zabiegi poprawiające jej kondycję. Od mycia i odżywiania włosów, po zbilansowaną dietę i odpowiednią suplementację, końska sierść potrzebuje sporo uwagi, by była dumą i ozdobą zwierzęcia. Podpowiadamy, jak dbać o konia, by wyglądał pięknie i zachwycał swoją sierścią.  

Zdrowa skóra to zdrowa sierść  

Stan skóry konia, tak jak w przypadku każdego innego zwierzęcia, bezpośrednio przekłada się na wygląd jego sierści. Regularne mycie skóry i sierści konia odpowiednimi szamponami oraz pielęgnowanie ich olejkami bardzo pozytywnie wpływa na kondycję i wygląd zwierzęcia. Na stronie https://eggersmann.com.pl/ możesz kupić szampony pielęgnujące sierść z biotyną. Olejki pielęgnacyjne nawilżają skórę i nabłyszczają sierść oraz chronią ją przed uszkodzeniami mechanicznymi i wycieraniem od siodła, ogłowia czy kantaru.  

Bardzo ważne jest też codzienne wyczesywanie sierści konia. Prawidłowe oczyszczanie skóry z potu, łoju oraz kurzu za pomocą zgrzebła, pobudza porost nowych włosów, ponieważ odblokowuje mieszki włosowe i umożliwia zagęszczanie się sierści. Wyczesywanie pielęgnuje także sierść, nadając jej określony kierunek wzrostu. Szczotkowanie to także pobudzając krążenie krwi masaż dla skóry, dzięki czemu sierść rośnie szybciej i jest bardziej bujna. Poza plastikowym zgrzebłem, do pielęgnacji konia przyda się także szczotka z włosia, która jest w stanie delikatnej, ale dokładniej oczyścić sierść z ukrytych w niej zanieczyszczeń. 

Żywienie konia a stan jego sierści   

Dieta zwierzęcia jest bardzo ważna dla utrzymania nie tylko zdrowia, lecz także dobrego wyglądu zewnętrznego. Od tego, co je koń, zależy stan i kondycja jego sierści. Konie powinny żywić się pokarmami różnorodnymi i bogatymi w substancje odżywcze. Sama sucha pasza zaspokoi głód, ale nie wypełni zapotrzebowania na składniki mineralne i witaminy. Poza ziarnem, w codziennej diecie konia powinno pojawić się siano lub trawa oraz świeże bądź suszone zioła, w zależności od sezonu. Dodatkiem do posiłków powinny być produkty świeże, takie jak warzywa i owoce w niewielkim procencie. Stanowią one dodatkowe źródło witamin i minerałów oraz urozmaicenie diety.  

W codziennym żywieniu konia powinny znaleźć się także suplementy, które poprawią jego zdrowie, a przy okazji wpłyną na kondycję skóry i wygląd sierści. Dodatki dietetyczne to łatwy sposób na to, by zadbać o swojego konia i dostarczyć mu wszystkich niezbędnych składników.  

Fot.: McCall Alexander/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*