ZRÓB TO SAM

Folia aluminiowa – jakie są jej niestandardowe zastosowania?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Folia aluminiowa – jakie są jej niestandardowe zastosowania?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Istnieje wiele produktów, na które można natknąć się w większości domowych kuchni. Jednym z nich jest folia aluminiowa. Używając rolki cienkiego, połyskującego materiału, zapakujesz produkty żywnościowe, przechowasz je i upieczesz potrawy. Jak się okazuje, folia aluminiowa ma również wiele innych zastosowań. Warto o nich pamiętać i w pomysłowy sposób skorzystać z wyjątkowych właściwości produktu. 

Upiecz ciastka w oryginalnych foremkach

Jeśli nie masz w danej chwili papieru do pieczenia, możesz wyłożyć blachę folią aluminiową. Jest to zwykłe wykorzystanie kuchennego produktu znane przez wiele osób. Warto też wykorzystać folię w mniej typowy sposób podczas pieczenia ciastek. Z omawianego produktu wykonasz na przykład oryginalne foremki. Chcąc upiec domowe słodkości, które szczególnie spodobają się dzieciom, nie musisz więc od razu inwestować w zakup blaszek do ciastek. Możesz użyć folii aluminiowej. Wystarczy, że nadasz jej dowolny kształt – kwiatów, gwiazdek, serc czy zwierząt. Aby foremka była wytrzymała i nie straciła nadanego jej kształtu, zastosuj kilka warstw folii, a nie jedną. 

Łatwo wyczyść sztućce i biżuterię

Jak w domowy sposób wyczyścić srebra i biżuterię? Nie trzeba w tym celu wykorzystywać zakupionych w sklepie specjalistycznych produktów. Aby oczyścić srebro i biżuterię, wlej do miski wodę z rozpuszczoną w niej solą morską i zanurz w niej fragment folii aluminiowej. Następnie umieść w naczyniu sztućce, które chcesz wyczyścić i poczekaj, aż osad zniknie. 

Pozbądź się osadu z piekarnika

Korzystając z folii aluminiowej, pozbędziesz się nie tylko osadu z biżuterii i sreber. Możesz ją wykorzystać również do usunięcia nieestetycznych, zaschniętych pozostałości z piekarnika lub grilla. Wystarczy, że zwiniesz folię w kulkę i w ten sposób stworzysz z niej zmywak, z którego pomocą oczyścisz brudne powierzchnie. Kulka wykonana z folii aluminiowej sprawdzi się również wówczas, gdy zechcesz się pozbyć przypalenia z żelazka. 

Bezpiecznie pomaluj mieszkanie

Dzięki elastyczności folii aluminiowej owiniesz nią różne elementy. W związku z tym z produktu warto skorzystać w trakcie malowania ścian. Aby pryskająca farba nie zabrudziła klamek drzwi, uchwytów w szafkach i karniszy, owiń je folią. Folię aluminiową warto umieścić również w kuwecie. Dzięki temu szybciej ją wyczyścisz. Wytrzymałą folię, która doskonale sprawdzi się nie tylko w przypadku standardowych zastosowań, znajdziesz w sklepie online marki Stella: https://www.stella.com.pl/oferta/folie-kuchenne

Zapamiętaj przedstawione powyżej oryginalne metody użycia folii aluminiowej i skorzystaj z nich w momencie, gdy będziesz tego potrzebować! 

Fot.: Sigmund/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*