EVENTYROZRYWKA

Dlaczego warto organizować wigilie firmowe?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Dlaczego warto organizować wigilie firmowe?

Zespół w pracy musi być zgrany i zintegrowany. Nie jest to już żadną nowością w świecie nowoczesnych i dobrze prosperujących firm. Jednak budowanie zespołu nie musi ograniczać się jedynie do wyjazdów integracyjnych czy knajpianych spotkań po godzinach. Kalendarz po brzegi wypełniony jest rozmaitymi świętami które można przenieść na łono team buildingu. Idealnym przykładem jest tutaj Wigilia Bożego Narodzenia. Klimat Świąt jest absolutnie niepowtarzalny, a zanim nasi pracownicy zasiądą przy wigilijnych stołach, warto zorganizować wigilię firmową, która z pewnością pozostawi dobre wrażenie i wśród naszego personelu. Dlaczego warto zorganizować taki event? Co powinno się dziać w trakcie firmowej wigilii?

Mniej oficjalnie, bardziej świątecznie

Tak zwane „wigilijki” wciąż kojarzą się nam niestety z nudnymi posiedzeniami w szkołach, gdzie połączone ze sobą stoły nakryte obrusem i prezenty o wartości do 20 zł miały „zrobić dzień”, a w praktyce wielu z nas patrzyło z utęsknieniem na zegar na ścianie w nadziei na szybkie zakończenie imprezy. Obecne firmowe eventy świąteczne powinny przypominać raczej amerykańskie Christmas Parties, które w praktyce są imprezą z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Tradycja ta ma się świetnie w wielu europejskich krajach i cieszy się niegasnącą popularnością. Co dzieje się podczas takich wieczorów?

Tradycja i nowoczesność

Element świątecznej tradycji – czyli suto zastawiony stół przy którym wspólnie życzymy sobie wszystkiego dobrego – musi pozostać. Ten rytuał dobrze się kojarzy o ile nie jest zbyt długi i nie przypomina urodzin cioci, gdzie trzeba dać się wycałować kilkunastu ludziom udając, że ma się na to ochotę. Tu jednak zaczyna się nowoczesność. Do naszej wigilii firmowej możemy wprowadzić na przykład warsztaty. Wśród Pań wielkim zainteresowaniem cieszy się kurs z malowania i tworzenia bombek choinkowych – począwszy od ich malowania, na wydmuchiwaniu skończywszy.

Bardziej uniwersalne zajęcia do wspólne warsztaty piernikowe. Tutaj szybko okazuje się, że zarówno Panie jak i Panowie mają niesamowicie dobrą zabawę przy pieczeniu, zdobieniu i wymyślaniu kształtów swoich wypieków. Podobne zajęcia cieszące się bardzo dużą popularnością to warsztaty czekoladowe, gdzie dosłownie wytwarzamy własnoręcznie wykonane słodycze. Trudno o bardziej świąteczne zajęcie niż tworzenie łakoci, którymi potem podzielimy się z resztą uczestników. 

Jak to zorganizować?

Wigilia firmowa nie jest prostym eventem do organizacji. Należy zadbać o wiele drobnych szczegółów, pominięcie których może skończyć się małą katastrofą. Po pierwsze, należy zadbać o odpowiedni catering – TAK! Zdarzają się wigilie firmowe, na których z przyczyn technicznych nie ma jedzenia! Oczywistym elementem powinny być dekorację, które nie ograniczą się jedynie do dwóch łańcuszków na drzwiach i reniferze na monitorze prezesa. Oprawa muzyczna jest bezwzględnie jedną z najistotniejszych elementów, które tworzą klimat. „Last Christmas”, tak oklepany przebój musi zagościć w uszach zaproszonych – gwarantujemy uśmiechy na twarzach naszych pracowników!

Wsparcie konieczne!

Wigilia firmowa rzadko ma szansę udać się bez pomocy event managerów. „Kierownicy imprezy” zadba o organizację i dostarczenie wszelkich niezbędnych elementów firmowej wigilii. W razie warsztatów i prezentacji, dobiorą odpowiednich konferansjerów i animatorów, zapewnią odpowiednie rekwizyty a nawet lokalizację do organizacji imprezy. Jednym słowem, agencja eventowa to gwarancja udanej wigilii także dla szefa, który nie będzie musiał zaprzątać sobie głowy detalami, o części z których i tak na pewno zapomni, a o części których nigdy nawet nie pomyślał.

Materiał partnera.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*