TECHNOLOGIA I INFORMATYKAUMIEJĘTNOŚCI

Czym się kierować przy wyborze pralki?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Czym się kierować przy wyborze pralki?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Kiedyś nikt nie wiedział o istnieniu takiego urządzenia jak pralki. Obecnie nikt z nas nie wyobraża sobie bez nich życia. Pralka to sprzęt, który w stosunkowo szybki sposób pozwala nam na wypranie znacznej ilości odzieży, dzięki czemu zyskujemy dużo więcej czasu dla siebie lub na wykonywanie pozostałych obowiązków. Choć posiadanie pralki jest dla wielu osób oczywistością, wybór odpowiedniej nie zawsze należy do najłatwiejszych. Dzięki bardzo dużemu rozwojowi technologicznemu aktualnie na rynku dostępne są różnorakie rodzaje pralek, które różnią się między sobą ładownością, funkcjami czy też sposobem ładowania. Sprawdź, o czym warto pamiętać przy wyborze odpowiedniej pralki, aby być usatysfakcjonowanym ze swojego wyboru.  

Pralka – niezawodna każdego dnia 

W wielu domach czasami nie istnieje dzień, w którym nie byłoby wykonywane pranie. Wiedzą o tym doskonale mamy, które nieustannie muszą prać ubrania dla całej rodziny. Bielizna, skarpetki, dziecięce sweterki, koszule, swetry… można by wymieniać w nieskończoność. Jednak niezależnie od tego, jak często wykonujemy pranie, pralka to urządzenie, bez którego aktualnie trudno byłoby się obejść.  

Aktualnie możemy wybierać spośród wielu firm i różnych modeli, które nierzadko prześcigają się nie tylko designem, ale i swoimi funkcjami. Z jednej strony jest to bardzo duże ułatwienie – obecnie dostępne pralki oferują o wiele lepszy sposób prania niż urządzenia powstałe kilkanaście lat temu. Możemy zaliczyć do nich chociażby pralki szwedzkiej marki Electrolux. Tego typu urządzenia pobierają znacznie mniej prądu i wody, posiadają specjalne programy prania i znacznie lepiej chronią tkaniny. Z drugiej strony, jeśli nie posiadamy w tej kwestii zbyt dużego doświadczenia, wybór może okazać się niezwykle trudny. 

Pralka – na co zwrócić uwagę przy wyborze? 

Odpowiednia wiedza na temat pralek pozwala na wybór urządzenia, które będzie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb. W tym przypadku pośpiech często jest złym doradcą, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów: 

  • klasę energetyczną (najlepszym wyborem będzie A+++); 
  • moc urządzenia; 
  • poziom głośności, jakie posiada urządzenie; 
  • pojemność pralki; 
  • parametry i programy pralki; 
  • zużycie prądu w ciągu roku. 

Przy wyborze pralki bardzo ważną rolę odgrywają programy. Aby pralka służyła nam jak najlepiej i przy okazji była wydajna, należy wybierać te, które będą dopasowane do naszego trybu i stylu życia. Jeśli posiadamy dzieci, programy do prania dziecięcych ubranek oraz antyalergiczne są podstawą.  

Kolejnym istotnym elementem jest to, w jaki sposób pralka zostanie zamontowana. Jeśli w swoim domu dysponujesz dużą przestrzenią, dobrym wyborem będzie pralka wolnostojąca. Jeśli jednak nasz metraż jest dość ograniczony lub jeśli nie chcemy, aby urządzenie na co dzień było widoczne, warto wybrać pralkę do zabudowy. Równie istotny jest sposób ładowania. Jeśli Twoja łazienka jest naprawdę niewielkich rozmiarów, pralka ładowana od góry zaoszczędzi dużo miejsca. Nie jest to jednak reguła. Firma Electrolux w swojej ofercie posiada małe pralki ładowane od przodu, które równie dobrze sprawdzą się w przypadku małego mieszkania. 

Najczęstsze błędy popełniane przy wyborze pralek 

Zakup pralki zazwyczaj nie jest łatwą decyzją i nierzadko zdarza się, że w tej kwestii tak naprawdę uczymy się na własnych błędach. Najczęstsze błędy, jakie dotyczą wyboru tego urządzenia, to: 

  • za mała lub zbyt duża pojemność pralki; 
  • wybór pralki, której rozmiar nie jest dopasowany do powierzchni łazienki; 
  • zakup pralki z programami, które po czasie okazują się dla nas nieskuteczne (duży wybór programów często ma wpływ na cenę pralki i zużycie przez nią energii); 
  • wybór pralki, przy której nie można przedłużyć gwarancji. 

Szczególnie częstym błędem jest wybór pralki, która wydaje się stosunkowo tania, ale posiada niską klasę energetyczną. Niestety, kupując taką pralkę, tak naprawdę na niej nie oszczędzamy, a korzystanie z niej będzie po prostu kosztowne – pieniądze, które zaoszczędzimy na zakupie pralki, będziemy musieli przeznaczyć na opłacenie rachunków za zużycie wody i prądu. 

Zdjęcie główne: materiał od klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*