MODA I URODAPIELĘGNACJA

Co to są soczewki jednodniowe?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Co to są soczewki jednodniowe?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Soczewki jednodniowe to rodzaj miękkich soczewek kontaktowych do jednodniowego użytku. Modele jednodniowe nie są zakładane więcej niż raz, więc nigdy nie musisz ich czyścić ani dezynfekować. Są one zaprojektowane tak, aby po jednorazowym użyciu można je było wyrzucić i zastąpić nowymi soczewkami. Występują w kilku różnych typach, kolorach i rodzajach w tym toryczne (dla astygmatyzmu), wieloogniskowe (dla prezbiopii) itd.

Jakie są zalety soczewek jednodniowych?

Korzystanie z jednodniowych soczewek kontaktowych ma wiele zalet. Jedną z najbardziej oczywistych jest to, że są one o wiele wygodniejsze niż tradycyjne miękkie soczewki, które muszą być czyszczone, dezynfekowane i przechowywane w płynie pomiędzy kolejnymi użyciami.

Soczewki jednodniowe są wygodne w użyciu, ponieważ zostały zapakowane w sterylne opakowania, które chronią je przed bakteriami i zanieczyszczeniami oraz przed infekcjami oczu. Wszystko, co musisz zrobić, to włożyć je do oczu i wyrzucić po jednym dniu. Są one również bardziej przystępne cenowo niż tradycyjne miękkie soczewki kontaktowe do noszenia w dłuższym okresie czasowym.

Dla kogo przeznaczone są soczewki jednodniowe?

Jednodniowe soczewki kontaktowe przeznaczone są dla osób, które nie lubią tracić czasu na czyszczenie szkieł kontaktowych.

Zgodnie z informacjami producenta jednodniowe soczewki kontaktowe są świetne także dla dzieci i nastolatków, którzy uczą się jak zakładać i zdejmować swoje kontakty. Jednodniowe miękkie soczewki kontaktowe przeznaczone są dla osób, które noszą kontakty w celu korekcji wzroku. Są one również dobre dla osób, które chcą wypróbować różne rodzaje soczewek, aby wybrać te najwygodniejsze dla siebie.

Według producenta jednodniowe miękkie soczewki kontaktowe są również dobrym rozwiązaniem, jeśli masz suche oczy i odczuwasz dyskomfort podczas noszenia tradycyjnych miękkich soczewek miesięcznych itp.

Rodzaje soczewek jednodniowych

Istnieje wiele różnych rodzajów jednodniowych soczewek miękkich, z których każdy ma swoje zalety. Jednodniowe soczewki kontaktowe mogą być wykonane z różnych materiałów, w tym z silikonowo-hydrożelowych, o wysokiej zawartości wody i bardzo miłym w dotyku materiału. Oznacza to, że są one bardzo wygodne w noszeniu, zwłaszcza jeśli masz suche oczy. Soczewki silikonowo-hydrożelowe mają również wysoką przepuszczalność tlenu, co oznacza, że wpuszczają do oczu więcej tlenu niż inne rodzaje miękkich soczewek kontaktowych.

Istnieją również twarde i sztywne gazoprzepuszczalne soczewki kontaktowe, które są wykonane z twardego materiału, który jest trwały, ale obecnie też wygodny w noszeniu. Tego typu soczewki są odpowiednie dla osób, które mają bardziej zaawansowane wady wzroku.

Możesz zdecydować się także na zakup soczewek jednodniowych torycznych, które zostały zaprojektowane specjalnie dla osób, borykających się z astygmatyzmem.

Inną opcją może być też soczewki progresywne, które także można wymieniać każdego dnia.

Osobną kategorią są soczewki jednodniowe kolorowe. Soczewki te mogą być noszone na specjalne okazje lub na co dzień. Tego typu modele są dostępne w różnych stylach i kolorach, w tym w kreatywnych wzorach. Świetnie sprawdzają się także do klubu czy na Halloween.

Fot.: Jordan Whitfield/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*