TECHNOLOGIA I INFORMATYKA

Co jest używane przy załadunku w transporcie?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Co jest używane przy załadunku w transporcie?

Artykuł sponsorowany

W branży transportowej operuje się ogromnymi sumami, zamkniętymi w wartości przewożonych towarów. Z tego powodu załadunek oraz rozładunek samochodów transportowych musi być przede wszystkim bezpieczny i zawsze wykonany prawidłowo.

Do sprawnego załadunku dużych gabarytów niezbędny jest specjalistyczny sprzęt, który pozwoli na odpowiednie zabezpieczenie towaru i bezproblemowe przeniesienie go na naczepę auta. Zobacz, jakie urządzenia i akcesoria wykorzystywane są podczas załadunku. 

Zawiesia i haki w transporcie  

Do podniesienia i załadowania dużego gabarytowo towaru do samochodu dostawczego lub ciężarowego, potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Zawiesia linowe w połączeniu ze stalowymi linami to niezawodny sposób na to, by przenieść ciężki towar na naczepę. Zawiesia są czasem także wykorzystywane do podwieszania załadunku już wewnątrz samochodu, w celu jego zabezpieczenia.

By zapobiec nadmiernemu przemieszczaniu się towaru na naczepie, przymocowuje się go do ścian za pomocą haków oraz napiętych lin. W ten sposób można mieć pewność, że sprzęt w samochodzie transportowym nie przewróci się i nie ulegnie uszkodzeniu.

Trawersy przy załadunku  

Kiedy do załadunku trzeba wykorzystać dźwig, bardzo przydatne, a czasem nawet niezbędne, okazuje się, że bardzo przydatne są trawersy. Pozwalają one na bezpieczne i sprawne przenoszenie z miejsca na miejsce wielkogabarytowych ładunków o nieregularnych kształtach.

Trawersy belkowe oraz te używane przy wózkach to bardzo pewny sposób na załadunek trudnych kształtów i dużych rozmiarów towarów. Ta metoda załadunku może zapobiegać wielu problemom, takim jak uszkodzenie ładunku podczas przenoszenia oraz stratom z tym związanym. Trawersy, zawiesia i inne niezbędne przy załadunku sprzęty kupisz na https://e-hak24.pl/

Wózki widłowe do załadunku mniejszych gabarytów  

Załadunek często może przebiegać też przy pomocy wózków widłowych. Mają one nie tylko bardzo duży udźwig, dzięki czemu mogą przewozić i unosić niemożliwe dla człowieka gabaryty, są także bardzo stabilne i w wygodny sposób pozwalają na załadowanie całego samochodu. Nie są one tak silne, jak dźwig, jednak i tak są w stanie zdjąć z regału magazynowego i przewieźć kilkaset kilogramów towaru na raz.

Wózek ma także tę zaletę, że jego niewielki rozmiar pozwala na poruszanie się zarówno w magazynie, jak i na parkingu. Unika się w ten sposób niepotrzebnych przeładunków i przenoszenia sprzętu więcej razy, niż to konieczne. Operatorzy wózków widłowych mogą samodzielnie przeprowadzić cały załadunek bez potrzeby opuszczania kabiny. Konieczna jest tylko obecność drugiej osoby, która odbierze towar i ustawi go prawidłowo w naczepie.

Koordynacja łańcucha dostaw  

Załadunek to nie tylko sama czynność, by mógł się odbyć, potrzebne są wcześniejsze działania spedytora, który musi skoordynować pracę poszczególnych działów tak, by kierowca przyjechał w porę, samochód mógł być załadowany bez kolidowania z pracą magazynu i bez opóźnień dotarł na miejsce rozładunku. Bez przemyślanej pracy doświadczonego spedytora, żadne z ogniw łańcucha dostaw nie będzie funkcjonować prawidłowo, a dostawa będzie dłuższa i bardziej skomplikowana, niż to konieczne. 

Załadunek samochodu transportowego wiąże się często z ryzykiem strat w wypadku, kiedy jest źle przeprowadzony. Bardzo ważne jest odpowiednie zaplanowanie całego procesu oraz zapewnienie potrzebnego sprzętu.

Zdj. główne: Handiwork NYC/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*