AKCESORIAMODA I URODA

Artykuły przydatne w opiece nad niemowlakiem

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Artykuły przydatne w opiece nad niemowlakiem

Artykuł sponsorowany

Niemowlęta są niezwykle wymagające i całkowicie zależne od swoich opiekunów. Szczególnie pierwsze dni w domu z pierwszym dzieckiem mogą budzić lęk świeżo upieczonych rodziców. Aby jak najbardziej zredukować stres, warto zawczasu przygotować się do tej roli i upewnić się, że masz w domu wszystko, czego możesz potrzebować.

Niania elektroniczna, ponieważ zasługujesz na spokojny sen

Stres i obawy o dobro nowonarodzonego członka rodziny są całkowicie normalnym zjawiskiem, musisz jednak pamiętać, że jako rodzic nie tylko zasługujesz na dobre samopoczucie, ale wręcz jest Ci ono niezbędne do prawidłowego funkcjonowania i wychowywania Twojego dziecka. To właśnie odpowiedni wypoczynek, optymalna ilość snu i czas na relaks zagwarantują Ci utrzymanie zdrowia i świetne radzenie sobie z drobnymi problemami czy codziennymi obowiązkami. Dostępne na stronie https://www.kinderparadijse.pl/Nianie-Elektroniczne-c1080 nianie elektroczniczne pomogą Ci w zagospodarowaniu swojego czasu zgodnie z potrzebami Twojego dziecka i Twoimi. To zrozumiałe, że się martwisz, dlatego instalacja elektronicznej niani w pobliżu łóżeczka niemowlaka jest tak pomocna. Możesz wykonywać domowe obowiązki, odpoczywać lub nawet uciąć sobie drzemkę bez stresu i mają wszystko pod kontrolą. Elektroniczna niania pozwoli Ci również spać spokojnie w nocy – dzięki jej czujności możesz naprawdę wypocząć i mieć pewność, że obudzisz się, jeśli coś będzie nie tak z maluszkiem – nawet, jeśli nie śpicie już razem. 

Przygotuj się na szybki rozwój niemowlaka

Choć Twoje dziecko nigdy już nie będzie rosło tak szybko, jak kiedy było jeszcze w brzuchu mamy, wciąż rozwija się z imponującą prędkością. Z miesiąc na miesiąc (a czasami z tygodnia na tydzień!) możesz obserwować, jak wyrasta z ubranek, które dla niego przygotowaliście. Z tego powodu warto zawczasu zaopatrzyć się na pierwsze miesiące życia malucha. Na stronie https://otulmnie.pl/produkty/marki/booso-produkty-marki-booso/2-14689 znajdziesz wiele dziecięcych ubranek i akcesoriów, które pomogą Ci zorganizować szafę przed narodzinami Twojego pierwszego dziecka. Zaopatrz się również w kocyki, ręczniki i pościel z delikatnej tkaniny, ponieważ skóra Twojej pociechy może być na początku niezwykle delikatna. Pamiętaj, że maluch nie będzie w stanie jasno zakomunikować Ci swoich potrzeb, dlatego musisz zwracać szczególną uwagę na jego komfort – odpowiednio dobrane do pogody ubranka, wystarczającą ilość ciepła, kiedy wychodzicie na spacer czy odzież, która nie będzie upijać ani ocierać skóry dziecka.

Wspólne wyjście, czyli spacer z niemowlakiem

Bardzo ważne w rozwoju dziecka jest zadbanie o spacery na świeżym powietrzu, najlepiej w okresie od kwietnia do września, kiedy skóra syntetyzuje witaminę D. Świeże powietrze, światło słoneczne, kontakt z nowymi bodźcami wzrokowymi, zapachowymi i dźwiękowymi, a nawet obcowanie z zarazkami i patogenami może pozytywnie wpłynąć na rozwój i zdrowie Twojego dziecka. Będzie wspomagać pracę jego mózgu, uczenie się nowych rzeczy, pozwoli mu rozwinąć odporność i dobrze wpłynie na układ kostny. Jeszcze zanim maleństwo przyjdzie na świat, pomyśl o chuście, wózku lub nosidełku, które pozwoli Ci zabierać dziecko na spacery. 

Fot.: Mediamodifier/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*