ROZRYWKAUROCZYSTOŚCI

W czym może pomóc zakład pogrzebowy?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
W czym może pomóc zakład pogrzebowy?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Śmierć bliskiej osoby zawsze wiąże się z wieloma emocjami. Niestety, jednocześnie nie wolno zapomnieć o konieczności dopełnienia pewnych formalności. Pracownicy dobrego zakładu pogrzebowego mają świadomość, że nie jest to łatwe. Właśnie dlatego starają się wziąć odpowiedzialność za dużą część obowiązków na siebie. Warto skorzystać z usług doświadczonego zakładu pogrzebowego, który działa już od wielu lat i cieszy się dobrymi opiniami klientów.

Organizacja pogrzebu

Wiele osób może czuć się zagubionych w sytuacji, gdy spada na nie odpowiedzialność za organizację pogrzebu. Nie każdy miał bowiem w przeszłości do czynienia z całym procesem. Wtedy warto skorzystać ze wsparcia zakładu pogrzebowego. Zajmie się on m.in. transportem ciała do domu pogrzebowego – dysponuje niezbędną do tego flotą. Ponadto w skład usług wchodzi przechowanie ciała w chłodni, w której panuje właściwa temperatura. Doświadczony tanatoprakser z godnością zajmuje się ciałem i wykonuje toaletę zmarłego. Jeśli rodzina zrezygnuje z tradycyjnego pogrzebu i wyboru kremacji, zakład pogrzebowy zapewnia profesjonalne spopielenie zwłok w krematorium i umieszczenie prochów w urnie. W przypadku, w którym mowa o pogrzebie tradycyjnym, zajmuje się przewożeniem trumny. Udostępnia też akcesoria pogrzebowe oraz nagłośnienie. Nieoceniona może okazać się pomoc w dopełnieniu formalności – to duże odciążenie dla rodziny zmarłego, zdejmuje z ich barków duży stres i umożliwia skupienie się na przygotowaniach do uroczystości.

Transport zwłok

Zakłady pogrzebowe dysponują odpowiednią flotą do transportu zwłok. W jej skład wchodzą m.in. luksusowe karawany. Warto zwrócić uwagę, czy dostępna jest nie tylko usługa transportu zwłok do domu pogrzebowego i na miejsce pochówku, ale również transportu międzynarodowego. Niekiedy zachodzi potrzeba sprowadzenia ciała spoza granic Polski. Wszystkie czynności muszą być wykonane w sposób profesjonalny, z poszanowaniem ciała osoby zmarłej.

Kremacja

Choć powszechne jest grzebanie ciał w trumnach, coraz częściej można spotkać się z decyzją o spopieleniu zwłok. Trumnę z prochami można pochować w specjalnym kolumbarium lub w grobie rodzinnym. Po skończonym procesie spalania ciała w krematorium, rodzina osoby zmarłej otrzymuje prochy w urnie, którą sama wcześniej wybrała. Osoby poszukujące dobrego zakładu pogrzebowego w Lublinie mogą zwrócić uwagę na ofertę firmy Styks. Więcej na temat jej oferty można przeczytać na stronie internetowej – https://www.styks.com.pl/.

Fot.: Kerri Shaver/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*