Artykuł sponsorowany
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
Każdy, kto prowadzi jakikolwiek biznes, doskonale zdaje sobie sprawę, że niełatwo jest utrzymać swoją pozycję rynkową, a jeszcze trudniej się wybić i zaistnieć w świadomości potencjalnych klientów. Szansą na wprowadzenie do organizacji innowacyjnych rozwiązań mogących przynieść firmie spory zysk i nowe możliwości, jest posiadanie wykwalifikowanej kadry, która oprócz wartościowego wykształcenia, nieustannie zdobywa nowe, pożądane w branży umiejętności, a także podąża za aktualnymi trendami. Kandydaci spełniający wszystkie wymagania są wręcz rozchwytywani na rynku pracy, jednak wcale nie musimy zatrudniać kolejnego specjalisty, pamiętaj, że Twoją firmę tworzą ludzie i to oni sprawiają, że możesz zyskać przewagę. Dlatego, zamiast poszukiwać nowych członków do zespołu, podaruj obecnemu dość innowacyjny, ale i rozwojowy prezent – szkolenia pracownicze. Gwarantujemy, że zyska na tym zarówno kadra, jak i przedsiębiorstwo – dlaczego? Czas, aby nieco dokładniej omówić ten temat.
Inwestycje dość często wiążą się z pewnym ryzykiem nieopłacalności, jednak z pewnym wyjątkiem, mowa oczywiście o szkoleniach. Niektóre organizacje całkowicie lekceważą ten temat, uważając, że to pracownik powinien na własną rękę zadbać o swój rozwój – nic bardziej mylnego. Jeśli chcesz, aby Twoja firma zaczęła się rozwijać, działać na większym obszarze, usprawniła procesy produkcyjne lub zyskała nowych klientów – cokolwiek chciałbyś zmienić, będzie w stanie temu podołać wyłącznie z doświadczoną kadrą. Dlatego to właśnie Ty powinieneś pomyśleć, na jakie szkolenia warto zapisać swoich pracowników. Nie masz pomysłu? Na początek warto zaznajomić się, co oferuje rynek, a także, w jaki sposób nabyte umiejętności pomogą przedsiębiorstwu. Przydatne może okazać się np. szkolenie product owner, szkolenie z prowadzenia skutecznej komunikacji, scrum master kurs czy szkolenie z optymalizacji procesów.
Ścieżka, w której obecne są szkolenia, wiąże się z wieloma korzyściami m.in.:
Dla pracowników szkolenia są pewnym rodzajem szansy na nowe możliwości zawodowe. W końcu dzięki nim zyskują praktyczną dawkę wiedzy, która następnie mogą wykazać się w praktyce. Za największą zaletę rozwoju uznaje się awans lub podwyżkę – to idealna motywacja nie tylko do tego, aby się kształcić, ale także angażować w powierzane obowiązki. Kolejna kwestia dotyczy poczucia przynależności do firmy, mając świadomość, że ktoś w nas inwestuje, mamy do niego większy szacunek, a także zyskujemy chęć do wychodzenia z inicjatywą i dawania od siebie znacznie więcej.
Innym rodzajem korzyści, jest oczywiście wzbogacenie CV, choć dla pracownika rozważającego zmianę pracy jest to niezwykle ważne, tak dla pracodawcy, stanowi to pewne ryzyko utraty dotychczasowej stabilizacji. Dlatego i w tym przypadku wszystko sprowadza się do wynagrodzenia i motywacji, jakie zapewniamy współpracującemu z nami zespołowi.
Fot.: materiał prasowy Klienta.