Artykuł sponsorowany
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
Zima może dawać się naszej skórze we znaki. W czasie chłodniejszych miesięcy na cerę działają niekorzystne czynniki takie jak mróz, wiatr, suche powietrze w pomieszczeniach, gwałtowne zmiany temperatur czy dieta uboższa w świeże warzywa i owoce. Wszystko to negatywnie odbija się na kondycji skóry. Jak zatem zadbać o cerę wiosną i przygotować ją na nadejście cieplejszych dni? Po które kosmetyki warto sięgnąć i czego szukać w ich składach?
Złuszczenie martwego naskórka jest nieodzownym etapem odświeżania skóry po zimie. Zabieg przywraca zdrowy i promienny wygląd. Pozwala pozbyć się suchych skórek oraz usuwa zanieczyszczenia tkwiące w skórze i resztki tłustych kremów ochronnych stosowanych zimą. Oczyszczanie odtyka pory i dotlenia cerę. To szybki sposób na zrewitalizowanie poszarzałej, przesuszonej skóry. Daje również szanse na wygładzenie cery i wyrównanie jego kolorytu.
Po zimie skóra może być podrażniona, a jej naturalna bariera ochronna osłabiona. Oznacza to, że zamiast peelingu mechanicznego lepiej zastosować peeling enzymatyczny. Kosmetyk łagodnie rozpuści martwy naskórek i ułatwi usunięcie zanieczyszczeń. Peeling można stosować raz lub 2 razy w tygodniu.
Do codziennego oczyszczania skóry nadają się preparaty do mycia twarzy i demakijażu – pianki, emulsje, żele, olejki do twarzy, mleczka oraz płyny micelarne. Wszystkie te produkty pozwolą na łagodne usunięcie zanieczyszczeń i resztek kosmetyków. Po umyciu twarzy warto pamiętać o przywróceniu cerze równowagi pH, stosując tonik dopasowany do potrzeb posiadanego typu skóry.
Po zimie skórze brakuje witamin, minerałów i antyoksydantów. Należy zatem dostarczyć jej wspomnianych składników, by wspomóc regenerację cery i zadbać o jej jędrność i gładkość. O intensywne odżywienie skóry zadbają sera, ampułki, eliksiry, ambrozje i kremy. Można dodatkowo wzmocnić działanie kosmetyków, dodając do nich wybrane roślinne olejki.
Kremy do twarzy stosowane na dzień, poza wymienionymi substancjami, muszą zawierać filtry UV. Dzięki nim będą chronić skórę przed negatywnym działaniem promieni słonecznych. Ponadto warto, by kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skóry na wiosnę zostały wzbogacone o substancje łagodzące takie jak panthenol, aloes czy alantoina.
Odpowiedni krem do twarzy stosowany w czasie cieplejszych miesięcy powinien mieć lekką formułę. Pozwoli to odpocząć skórze od ciężkich i tłustych kosmetyków aplikowanych zimą. Kremy powinny być lekkie, a zarazem intensywnie nawilżające. Mogą bazować na olejkach i ekstraktach roślinnych i zawierać kwas hialuronowy. Nie tylko zadbają o odpowiednie nawilżenie skóry, ale też pomogą ją zregenerować i skuteczniej bronić się przed czynnikami zewnętrznymi.
Produktami, które silnie nawilżą, odżywią i odświeżą skórę po zimie, są maseczki. Kosmetyki te złagodzą podrażnienia i powstałe niedoskonałości. Uzupełnią niedobory substancji odżywczych i zadziałają na cerę jak kojący kompres. Maseczki już po pierwszej aplikacji dają zauważalną poprawę kondycji skóry. Warto stosować je minimum raz lub 2 razy w tygodniu. Jaką maseczkę wybrać na wiosnę? Najlepiej taką, która zawiera roślinne składniki, kwas hialuronowy i witaminy. Do przygotowania zabiegów upiększających nadają się zarówno gotowe kosmetyki, jak i domowe maseczki przygotowane ze składników znalezionych w kuchni i łazience.
Pielęgnacja skóry wiosną polega na starannym oczyszczaniu, odżywianiu i nawilżaniu cery. Ważna jest również systematyczna ochrona przeciwsłoneczna. Po zimie przyda się również intensywna regeneracja cery z pomocą odżywczych maseczek. Dzięki wcześniej omówionym zabiegom skóra odzyska piękno i blask, prezentując się młodo i promiennie każdego dnia.
Fot. Petryshak/Adobe Stock