BUDOWADOM I OGRÓD

Nowoczesne rozwiązania we współczesnym budownictwie

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Nowoczesne rozwiązania we współczesnym budownictwie

Artykuł sponsorowany

Nowoczesne budownictwo pozwala znacznie szybciej i skuteczniej tworzyć obiekty wytrzymujące wieloletnią eksploatację bez najmniejszych problemów. Dziś kilka słów na temat obróbki betonu, jednej z najważniejszych kwestii w trakcie budowania domów, bloków czy fabryk.

Frezowanie betonu – dlaczego się je wykonuje?

Frezowanie betonu to nic innego, jak praca nad powierzchnią w taki sposób, aby powstały tak zwane frezy, które można określić podłużnymi, prostopadłymi fugami. Metoda ta służy głównie do wyrównywania oraz profilowania posadzki, często także pozwala niwelować ewentualne nieścisłości. Można jej używać do usuwania warstw wierzchnich podłoża w przypadku, między innymi słabej jakości warstwy czy też mocnych nierówności. Warto podkreślić, że jest to jedna z najbardziej dynamicznych obróbek posadzek. Całą pracę wykonuje się z pomocą frezarki wyposażonej w rzędy zębatych frezów zamontowanych na stalowych prętach, te przymocowane są do stalowego, obracającego się bębna. Wywołuje to uderzenia o powierzchnie i powstawanie prążkowanego wzoru. 

Śrutowanie i szlifowanie betonu – czy warto?

Blastrakowanie, kulkowanie czy też groszkowanie, a więc tak zwane śrutowanie powierzchni betonu to technika pozwalająca oczyścić posadzkę, można to przyrównać do procesu piaskowania. Śrutowanie wykonuje się za pomocą koła rzutowego, tak zwanego wirnika, śrut uderza o powierzchnię, co powoduje czyszczenie i uszorstnienie posadzki, a nawet usunięcie cienkowarstwowych powłok malarskich. Śrutowanie betonu jest najbardziej ekonomiczną metodą czyszczenia posadzki, a co więcej, pozwala przygotować podłoże betonowe pod warstwę wierzchnią posadzki. Nie można zapomnieć o szlifowaniu, które może być wykonywane przy pomocy papieru ściernego o średnicy 400 milimetrów i gradacji 60-0, z pomocą kamienia (stara, rzadko używana metoda) oraz przy użyciu segmentów diamentowych. Niewątpliwie ta ostatnia ma największą skuteczność, a przy tym ogromną wszechstronność, bo segmentu diamentowe można wykorzystywać w wielu innych pracach budowlanych. Jeśli chcesz skorzystać z usług szlifowania czy zrywania betonu, wejdź tutaj: https://www.obrobka-betonu.pl/.

Twardy grunt pod nogami – czemu jest ważny?

Twardy, odpowiednio wyszlifowany grunt pod nogami to gwarancja bezpieczeństwa. Posadzka, szczególnie w miejscach pracy, między innymi zakładach produkcyjnych lub magazynowych powinna być odpowiednio równa, przyczepna, jednocześnie odporna na uszkodzenia mechaniczne. Ciągły nacisk oraz ścieranie spowodowane przejeżdżającymi pojazdami wpływają znacząco na powstawanie nowych uszkodzeń. Proces ten można jednak znacznie wydłużyć, stosując wspomniane metody, takie jak ścieranie, szlifowanie czy też frezowanie posadzki. Jeżeli jednak dojdzie do uszkodzeń, szczególnie takich, które wykluczą powierzchnię z dalszego użytkowania, konieczne będzie zrywanie betonu, pozwalające następne nanieść nową warstwę, prace te przy pomocy nowoczesnych urządzeń i najwyższej klasy betonu również wykonuje wspomniana dziś firma.

Fot.: Ralph (Ravi) Kayden/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*