Artykuł sponsorowany
Koty uwielbiają zabawę – trzeba tylko wiedzieć, jakie zabawki będą odpowiadać ich wyrafinowanym gustom. Jeśli obawiasz się, że Twój pupil odrzuci sprawiony przez Ciebie prezent, koniecznie sprawdź nasze inspiracje.
Brzmi bardzo prosto? Możliwe, ale dla kota nie ma nic lepszego niż wiszące frędzle czy sznurki, piórka na patyku i inne ruchliwe i pierzaste zabawki. Twój pupil z pewnością zwariuje na punkcie takiej rozrywki – zwłaszcza, jeśli widzisz, że z radością bawi się również chwostami przy kocach, zasłonach czy ubraniach.
Dobrym pomysłem będzie podwieszenie sznurków lub piórek w okolicach drapaka lub wprost na nim (jeśli posiadasz rozbudowany drapak z półeczkami – możesz zawiesić zabawki nad jedną z nich). Warto też posiadać przynajmniej jeden egzemplarz piórek na patyku – dzięki nim bez wątpienia zyskasz sporo uwagi swojego kota.
Innym pomysłem na zabawki dla kotów są sizalowe, filcowe czy wykonane z trawy morskiej myszy. Być może będziesz musiał trochę poeksperymentować, zanim znajdziesz materiał najlepiej odpowiadający Twojemu pupilowi, ale taka zabawka z pewnością go ucieszy. Koty to naturalne drapieżniki i chociaż teraz, kiedy zajmują się nimi ludzie, nie muszą zazwyczaj polować i uganiać się za myszami i ptakami – polowanie mają we krwi. Być może kupienie pupilowi zabawkowej myszy nie zagwarantuje Ci, że nigdy już nie zobaczysz truchła na wycieraczce – ale przynajmniej zwiększa się na to szansa.
Łącząc przyjemne z pożytecznym, możesz zainwestować w rozbudowany drapak, wyposażony w półki, korytarzyki lub budki. Jeśli jednak nie masz takiej możliwości, równie dobrym pomysłem będzie zakup namiotu dla kota. Niezależnie, czy zdecydujesz się na drapak, czy namiot, ciekawe propozycje znajdziesz w kociej przystani Pociechowo. Jeśli Twój pupil uwielbia przesiadywać pod meblami, na całe godziny znika pod szafą czy łóżkiem i nie da się go wyciągnąć spod komody – niewielka, prywatna przestrzeń będzie dla niego wprost idealna!
Dla kociąt doskonałą zabawką będą też gryzaki. Starsze zwierzęta również mogą je wykorzystać – na przykład gryzaki czyszczące zęby, które zapewniają pupilom dodatkową ochronę stomatologiczną. Zwróć tylko uwagę na to, czy kupujesz gryzak wydający piszczące dźwięki – kotu z pewnością taki układ może się spodobać, ale jest spora szansa, że Twój zachwyt będzie nieco mniejszy.
Zdj. główne: Kim Davies/unsplash.com