MODA I URODAWŁOSYZRÓB TO SAM

Jak zrobić domowe maski na włosy?

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis
Jak zrobić domowe maski na włosy?

Każda kobieta pragnie być piękna, a jednym z najważniejszych elementów urody są zdrowe i lśniące włosy. Aby w pełni o nie zadbać, nie trzeba wcale wydawać dużych sum w salonach; wiele zabiegów można przeprowadzić w domu. Maski do włosów są jednymi z najskuteczniejszych produktów pielęgnacyjnych, a w domu można przygotować dziesiątki rodzajów skutecznych kosmetyków.

Zalety stosowania maski do włosów

Włosy nieustannie cierpią z powodu negatywnego wpływu czynników atmosferycznych, niehigienicznego trybu życia, niezdrowej diety, braku witamin czy snu. Ciągłe stosowanie produktów do stylizacji czy częste zabiegi fryzjerskie również nie wpływają najlepiej na kondycję włosów. Domowe maseczki do włosów są łatwe w przygotowaniu i są znacznie skuteczniejsze niż balsamy. Produkty sklepowe mogą być stosowane jedynie tymczasowo, nie dostarczają pełnej gamy składników odżywczych. Maska odżywia włosy na całej ich długości, wzmacnia cebulki, zapobiega wypadaniu włosów i zapewnia ogólny stan zdrowia.

Rodzaje masek do włosów

Aby uzyskać pożądany efekt, będziesz musiała nakładać maseczkę przynajmniej raz w tygodniu przez dwa do trzech miesięcy. Jednak rezultat zdecydowanie jest tego wart – nawet chore lub zniszczone włosy można przywrócić do zdrowia, jeśli zostanie wybrany odpowiedni produkt. Nie ma potrzeby zmieniania masek; możesz wybrać jedną opcję, aby rozwiązać konkretny problem kosmetyczny.

Najpopularniejsze są następujące rodzaje masek:

Do włosów suchych – maska przeznaczona do intensywnego nawilżenia: w efekcie włosy przestaną się łamać i złuszczać, a nabiorą pięknego i zdrowego wyglądu.

Na wzrost – jeśli chcesz mieć długie, zdrowe włosy, taka maska pomoże przyspieszyć ich porost i utrzymać zdrowe cebulki.

Wzmacniająca – odpowiednia dla posiadaczy cienkich i słabych włosów: długotrwałe wzmocnienie przywróci gęstość i siłę kosmyków. Ta opcja jest najlepsza dla włosów farbowanych: wzmocnienie pomaga przywrócić strukturę włosów po intensywnym narażeniu na chemikalia.

Na rozdwojone końcówki – problem rozdwojonych końcówek jest znany wielu osobom. Specjalne maski pomagają poradzić sobie z tym problemem i nadają włosom zdrowy wygląd.

Fot. Tim Mossholder/Pexels

Jak przygotować maskę do włosów suchych?

Włosy suche wymagają szczególnej pielęgnacji: cierpią z powodu kaprysów pogody, suszenia, farbowania i innych zabiegów kosmetycznych. Możesz jednak spróbować je uczynić zdrowszymi przez zastosowanie domowych sposobów:

Zrób mieszankę z połowy tartego ogórka i dwóch łyżeczek domowego twarożku. Następnie nałóż ją na włosy i zostaw na co najmniej 20 minut. Zmyj ciepłą wodą. 

Preparaty na bazie oleju także słyną z doskonałych efektów. Sprawdzona przez wielu mieszanka oliwy z oliwek i olejku łopianowego to środek na domowe wzmocnienie włosów, wystarczą 2 łyżki każdego składnika. Mieszankę podgrzej w kąpieli wodnej do temperatury pokojowej, a następnie nałóż na włosy, zwracając szczególną uwagę na przesuszone końcówki. Możesz trzymać tę mieszankę na włosach do 3 godzin.

Jak przygotować maskę wzmacniającą?

Jeśli codziennie rano na Twoim grzebieniu pozostaje duża ilość włosów, oznacza to, że potrzebują one natychmiastowego wzmocnienia. Konieczne jest jednak dobranie kompozycji wzmacniającej do rodzaju włosów, aby uzyskać pożądany efekt i nie uszkodzić ich struktury. Oto kilka prostych i skutecznych przepisów:

Aby wzmocnić przetłuszczające się włosy, możesz przygotować maskę z ciemnego pieczywa. Należy namoczyć je w wodzie, dodać wywar z łupin cebuli i białko jaja. To połączenie daje świetne efekty, jeśli nałożysz je na włosy na przynajmniej 20 minut raz w tygodniu. 

Olejek migdałowy to kolejna skuteczna opcja na wzmocnienie włosów: nałóż 2 łyżki olejku na włosy na całej długości.

Aby wzmocnić suche włosy, odpowiednia będzie też maska ​​na bazie żółtka i olejku łopianowego – wystarczy jedna łyżka stołowa. Podgrzej składniki do temperatury pokojowej, a następnie nałóż na cebulki włosów i masuj. Mieszaninę należy pozostawić na 45 minut, a następnie zmyć.

Ogólne zasady używania masek na włosy

Wszelkie maski do włosów mogą przynieść nie tylko korzyści, ale także zaszkodzić, jeśli niewłaściwie się je stosuje. Staranny dobór receptury zgodnie z rodzajem i stanem włosów, a także rozsądne podejście pomoże uniknąć różnych nieprzyjemnych wypadków. Rozważ kilka ważnych zasad.

  • Wiele naturalnych składników takich jak miód lub zioła to silne alergeny. Aby uniknąć nieoczekiwanej reakcji, przed użyciem jakiegokolwiek nowego składnika należy przeprowadzić test alergiczny. Nałóż niewielką ilość na skórę i poczekaj. Jeśli pojawi się zaczerwienienie, swędzenie, pieczenie – tego typu produkt nie jest dla Ciebie.
  • Wybierz maskę odpowiednią do swojego rodzaju włosów. W przypadku włosów suchych, łamliwych i zniszczonych nie można zastosować wszystkich receptur. W każdym razie składniki aktywne należy wymieszać z emolientami: olejem roślinnym lub żółtkiem.
  • Aby uzyskać maksymalny efekt, zmieniaj różne produkty. Nierzadko trzeba rozwiązywać kilka problemów z włosami jednocześnie, aby można było im zapewnić kompleksowe wsparcie.
  • Po zabiegach kosmetycznych nie wychodź na zewnątrz przez 2-3 godziny, szczególnie przy wietrznej pogodzie. W tym okresie skóra głowy jest szczególnie narażona na działanie negatywnych czynników atmosferycznych.

Fot. Element5 Digital/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*