ZDROWIE

Jak zniwelować możliwość zakażenia się koronawirusem w pomieszczeniach zamkniętych?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jak zniwelować możliwość zakażenia się koronawirusem w pomieszczeniach zamkniętych?

Artykuł sponsorowany

Maseczki, płyny dezynfekujące, nitrylowe rękawiczki… Lista środków ostrożności jest długa i dobrze o nich pamiętać podczas każdego wyjścia z domu. Szczególnie kłopotliwe okazuje się dłuższe przebywanie w zamkniętym pomieszczeniu, kiedy nie stan zdrowia innych osób nie jest pewny. Lepiej zapobiegać, zamiast leczyć, dlatego dobrze w ramach możliwości zmniejszyć prawdopodobieństwo rozprzestrzeniania się wirusa. 

Niezbędne środki ostrożności

Niezbędne do zachowania bezpieczeństwa przy korzystaniu z przestrzeni publicznej jest zachowanie dopływu świeżego powietrza. Im lepsza wentylacja, tym mniejsze prawdopodobieństwo zarażenia się wirusem. Drobne cząsteczki koronawirusa utrzymują się w powietrzu przez długi czas, dlatego właśnie w zamkniętych pomieszczeniach ryzyko transmisji COVID-19 rośnie. Jeśli pomieszczenie jest słabo wentylowane albo jest to pomieszczenie o niewielkiej powierzchni, stężenie wirusa w powietrzu jest jednolite, przez co szansa na zakażenie wzrasta. Dlatego przy odpowiedniej wymianie powietrza większe pomieszczenia jak sale wykładowe są bezpieczniejsze, szczególnie przy zachowaniu odpowiedniego dystansu między uczestnikami wykładu. Niestety, koronawirus może utrzymać się na różnych powierzchniach nawet przez kilka dni, więc niezwykle istotne jest przecieranie płynem dezynfekującym takich powierzchni jak biurka, stoły, blaty, klamki czy włączniki światła. Wirus jest w stanie przenieść się przez dotyk, jeśli zanieczyszczone ręce znajdą się w okolicy oczu, nosa lub ust. Dlatego dobrze mieć zawsze przy sobie jednorazowe rękawiczki nitrylowe, które umożliwiają lepszą higienę dłoni w miejscach, gdzie istnieje szczególne ryzyko zakażenia wirusem. Pozbycie się ich przed powrotem do domu, znacznie ogranicza kontakt z COVID-19.

Fot. Pixabay

Nowe rozwiązania każdego dnia

Każdego dnia świat nauki proponuje społeczeństwu nowe rozwiązania, które w dalszej perspektywie czasowej mają zmniejszyć ilość zachorowań na COVID-19. Z wielu z nich zapewne zdajesz sobie sprawę, ale technologia rozwija się w takim tempie, że często ciężko nadążać za nowościami na rynku. Warte wspomnienia bez wątpienia są centrale sterylizacyjne, czyli lampy służące do dezynfekcji poprzez przerwanie wiązań molekularnych DNA i RNA. Doskonale sprawdzą się w biurach, gabinetach lekarskich, ale także w każdym domu, ponieważ zamknięta wewnątrz lampa pozwala na korzystanie z centrali podczas obecności ludzi w pomieszczeniu. W ciągu zaledwie dwóch godzin ilość patogenów w otoczeniu spada aż o 96%! Wielofunkcyjnym rozwiązaniem, które najlepiej swoją rolę spełni w miejscach pracy i miejscach użyteczności publicznej, są kabiny do automatycznej dezynfekcji. Niektóre z nich pozwalają także na pomiar temperatury ciała, a wszystko bez konieczności interwencji ze strony człowieka. Chociaż skutecznie dezynfekuje całe ciało oraz ubranie, nie niszczy przy tym odzieży, ani nie wpływa szkodliwie na skórę. Dodatkowym zabezpieczeniem dla każdego biura będzie skrzynka do dezynfekcji dokumentów z lampami UVC. W ciągu zaledwie pięciu minut skutecznie zabija bakterie i wirusy na powierzchni przesyłek pocztowych oraz listów, zmniejszając prawdopodobieństwo przeniesienia koronawirusa przez dotyk. Sklepvaco.pl oferuje szereg przełomowych rozwiązań, które zagwarantują większe bezpieczeństwo Tobie, Twoim współpracownikom i Twojej rodzinie. 

Dezynfekcja całych pomieszczeń

Dla obszarów, na których przebywały osoby chore lub podejrzane o zachorowanie, zaleca się zabieg dezynfekcji metodą oprysku drobnokropelkowego. Sprawdzi się w biurach, magazynach, fabrykach, hotelach i wielu innych. Dezynfekcja przeprowadzona przez fachowców jest w pełni bezpieczna, jednak nie zaleca się przeprowadzenia jej samodzielnie, niezależnie czy chodzi o mieszkanie, czy budynek firmy. Wykonanie zabiegu bez pomocy profesjonalistów, wpływa znacznie na jego skuteczność i może nie przynieść oczekiwanych rezultatów, co zwiększa szanse zachorowania. Zamiast narażać siebie, swoich najbliższych czy swoich pracowników na ryzyko kontaktu z COVID-19, dobrze podejść do sprawy rzetelnie i rzeczowo. 

Fot. Polina Tankilevitch/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*