WNĘTRZE

Jak urządzić pokój małego ucznia?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Jak urządzić pokój małego ucznia?

Pierwszy dzień w szkole to bardzo ważny moment w życiu naszego dziecka. Bardzo ważne jest, aby nasz maluch dobrze czuł się w nowym otoczeniu i złapał dobry kontakt z rówieśnikami. Również w domu przestrzeń młodego ucznia musi być funkcjonalna i przestrzenna. Jak zatem zaaranżować pokój dziecka w wieku szkolnym? O czym musimy koniecznie pamiętać?

Wydzielona przestrzeń do spania i nauki

Nawet jeśli nie dysponujemy dużą przestrzenią musimy oddzielić miejsce snu od miejsca nauki dziecka. Wygodne biurko i odpowiednio dopasowane krzesło to podstawa. Nasz mały uczeń po dniu w szkole powinien mieć chociaż niewielki kąt, gdzie może się skupić na odrabianiu lekcji.

Zadbaj o dobre oświetlenie…

Ważne jest tutaj światło główne, jak i lampka na biurku, która będzie pomocna przy wieczornej nauce. Warto dbać o wzrok dziecka i z uwagą podejść do wyboru lamp. Jeśli pokój dziecka jest większy możemy postawić pufy lub wygodne krzesła. Będą niezbędne między innymi w chwili, kiedy do naszego dziecka przyjdą koledzy. Szafa w pokoju małego ucznia musi być funkcjonalna i odpowiednio duża – na ubrania oraz książki i przybory szkolne.

https://www.youtube.com/watch?v=U9nS-u9y9PI
55 MODERN kids room design | Creative Ideas 2018 – Kids Rooms Girl and Boy Ideas

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*