DOM I OGRÓDWNĘTRZE

Jak urządzić kuchnię z wyspą?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak urządzić kuchnię z wyspą?

Artykuł sponsorowany

W ostatnim czasie kuchnia z wyspą cieszy się rosnącą popularnością. Przeczytaj, jakie są zalety tego rozwiązania i jak zastosować je w aranżacji. 

Zalety kuchni z wyspą

Wyspa kuchenna wygląda elegancko w aranżacji, ale jej popularność nie wynika jedynie z atrakcyjnych aspektów wizualnych. Przede wszystkim wyspa zapewnia dodatkową przestrzeń roboczą podczas gotowania i sprawia, że łatwiej zorganizować pracę. Dodatkowy blat pozwala na wspólne gotowanie z kilkoma osobami, a dzięki taberotom czy modnym krzesłom barowym również na wygodne spożywanie posiłków i towarzyszenie bliskim podczas gotowania. Wiele osób decyduje się na montaż wyspy ze względu na to, że stanowi ona dodatkową przestrzeń do przechowywania żywności, książek czy kuchennych utensyliów. Do wyspy kuchennej można również doprowadzić prąd i zamontować w meblu dyskretne gniazdka wpuszczane w blat, dzięki którym w tym miejscu będzie można postawić ekspres do kawy czy korzystać ze wszystkich elektrycznych sprzętów do gotowania. 

Gdzie sprawdzi się wyspa kuchenna?

Wyspa kuchenna to rozwiązanie jest przeznaczone głównie do dużych pomieszczeń, w których jest miejsce na spory, dodatkowy mebel. Można zastosować ją także w kuchni otwartej na salon, która pozwoli optycznie wydzielić strefy we wnętrzu, a także sprawi, że osoba przygotowująca posiłek przy wyspie będzie miała swobodny kontakt z osobami przebywającymi w salonie. Warto zadbać o to, żeby mebel komponował się z pozostałymi szafkami i meblami w kuchni. Jeśli chcesz wprowadzić to rozwiązanie w mniejszym pomieszczeniu, np. w kuchni w bloku, to warto zdecydować się na trochę węższy półwysep kuchenny, najlepiej przeszklony, aby optycznie zyskał na lekkości. Alternatywę stanowią wyspy i kuchenne szafki, dzięki czemu wyposażenie będzie idealnie dopasowane do metrażu kuchni. Nie zapomnij również o odpowiednim oświetleniu wyspy. Estetycznym i funkcjonalnym rozwiązaniem są podłużne lampy wiszące w stylu nowoczesnym, a także minimalistyczne oświetlenie halogenowe ukryte w suficie. W bardzo małych przestrzeniach funkcję dodatkowego miejsca do przechowywania mogą pełnić metalowe wózki i półki pomocnicze na kółkach, które wygodnie można przestawiać do innych pomieszczeń w domu czy do ogrodu. Do wyspy idealnie pasują hookery oraz stołki barowe, takie jak te dostęone na https://dkwadrat.pl/stolki-barowe.

Zdjęcie główne: pexels.com/Mark McCammon

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*