ZDROWIE

Braki zębowe – jak je uzupełnić?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Braki zębowe – jak je uzupełnić?

Artykuł sponsorowany

Kompletne uzębienie jest istotne z wielu powodów. Nie chodzi jedynie o czysto estetyczne podejście do sprawy, chociaż pełne, piękne uzębienie dodaje pewności siebie i wpływa na komfort życia. Warto jednak o uzupełnianiu braków zębowych myśleć również w kwestii czysto zdrowotnej. Pełne uzębienie umożliwia swobodne gryzienie, żucie, oddychanie i mówienie.

Jak można uzupełnić braki zębowe?

Dentyści oferują wiele możliwości uzupełniania braków zębowych. Dobór ich zależny jest jednak od wielu czynników. Pod uwagę bierze się stan pozostałego uzębienia, wiek pacjenta, wady zgryzu oraz choroby czy też zaburzenia, które występują w organizmie. Polecane metody uzupełniania braków zębowych to przede wszystkim protezy zębowe, implanty, korony i licówki. Każda z tych metod ma swoje wady i zalety, dlatego należy dokładnie rozpatrzyć wszelkie możliwości przed zdecydowaniem się na konkretną metodę leczenia. Dodatkowo warto wiedzieć, że każdy z tych sposobów ma inne przeznaczenie i sprawdza się lepiej w konkretnych przypadkach. Dobry dentysta bez problemu wybierze idealną metodę uzupełniania braków zębowych dla danego pacjenta. Jeśli zdecydujesz się na implanty zębów Warszawa to miasto, w którym znajdziesz dobrych specjalistów. Ich ofertę zobaczysz na stronie https://leczeniebezzebia.pl.

Licówki na niewielkie ubytki

Na małe ubytki w uzębieniu stosuje się licówki, czyli cienkie nakładki cementowane, które umieszcza się na zewnętrznej powierzchni zębów. Ich zadaniem jest ukrycie wszelkich przebarwień, pęknięć czy wyszczerbień. Licówki wykorzystywane są głównie przez osoby, które pragną mieć śnieżnobiały, nienaganny uśmiech. Nałożenie licówek nie należy do tanich, ale dobry wybór nakładek tego typu może pięknie wyglądać przez wiele długich lat. Licówki dostępne są w różnych rodzajach, najlepsze z nich kosztują ponad 1000 złotych – mówiąc o nakładce na jednego zęba.

Korony na zęby na widoczne uszkodzenia

W odróżnieniu od licówek, korony na zęby wykorzystuje się już nie tylko w celu estetycznym, lecz także zdrowotnym. Korony to protezy, które stanowią zacementowaną nakładkę na powierzchni całego zęba. Świetnie sprawdzają się do ukrywania ubytków oraz do zachowania eleganckiego wyglądu uzębienia. Korony są bardzo często wybierane przez osoby z uszkodzeniami zębów. Dostępnych na rynku jest ich kilka rodzajów, chociaż najlepiej wybrać te ceramiczne, które charakteryzują się wyższą wytrzymałością i dłuższą żywotnością. Jakość takiej korony połączona jest z ceną, która czasami przekracza ponad 1000 zł za jedną sztukę.

Implanty zębowe na ubytki zębowe

W przypadku ubytków zębowych można ratować się przede wszystkim implantami, czyli solidnymi, tytanowymi śrubami, które montuje się w dziąsłach. Służą one jako podstawy sztucznych zębów, dzięki czemu umożliwiają naturalne wypełnienie braków uzębienia. Są one przeznaczane nie tylko do estetyki, lecz także do umożliwienia normalnego funkcjonowania. Taki ząb stworzony na implancie zachowuje się tak samo, jak naturalny, dzięki czemu umożliwia bezpieczne gryzienie, żucie czy też bezproblemowe mówienie i oddychanie. Implanty są najdroższym sposobem na walkę z ubytkami zębowymi, ale zapewniają trwałe, bezpieczne i nieinwazyjne rozwiązanie, które nie łączy się z dodatkowymi wydatkami, np. na leczenie sztucznego zęba.

Fot.: dental-inno/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*