Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Co to jest i do czego służy bongo?

Napisane przez

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wśród wielu osób, szczególnie tych w średnim wieku, jak i starszych, palenie marihuany czy konopi indyjskich od razu kojarzy się negatywnie. Jednak zapominają oni, że zarówno marihuana, jak i konopie mają właściwości lecznicze i nie tylko osoby uzależnione z nich korzystają. 

Co to jest bongo?

Dla osób, które mają styczność z paleniem tytoniu czy innych ziół, pojęcie bongo nic nie mówi. Zatem przychodzimy z wyjaśnieniem. Bongo to nic innego jak przyrząd służący do palenia ziół (marihuany, konopi) czy tytoniu. W większości bongo jest zrobione w 100% ze szkła, jednak obecnie zdarzają się nawet takie, które są zrobione z metalu czy silikonu. Dla osób, które chcą być bardzo eko, są nawet bonga bambusowe, czyli wykonane z drewna. Czy wiesz, że historia bonga sięga znacznie dalej niż historia bletek? Oznacza to, że niektórzy palili bongo już ponad 2400 lat temu! Oczywiście były tworzone tylko i wyłącznie dla bogactwa, ponieważ były robione ze złota. Zwykli ludzie nie mogli z nich korzystać czy nawet o nich marzyć. Bongo, które mamy dostępne w sklepie jest stworzone np. z akrylu lub ze szkła.

Do czego służy bongo?

Bongo to tylko urządzenie, dzięki któremu jesteśmy w stanie zapalić np. tytoń. Działa to w ten sposób, że dym wchodzi cienką rurką cybucha do dzbana. W dzbanie znajduje się woda, która filtruje dym. Filtrowany dym stanie się chłodniejszy i zostanie filtrowany. Potem dostanie się przez ustnik do płuc. Jest to dłuższa, ale również znacznie zdrowsza wersja papierosa. Czasami bongo nazywana jest fajką wodną. Występują również wersje typu Ice Bongo – jest to dokładnie takie same bongo, tylko można dodać jeszcze lód. Lód sprawia, że dym jest jeszcze chłodniejszy. Dla osób, które pierwszy raz palą z bonga, ta opcja może być przyjemniejsza, ponieważ słodzony dym nie będzie tak mocno drażnić płuc. 

Kto może palić bongo?

Tak naprawdę wszystkie osoby, które są pełnoletnie, czyli ukończyły 18. rok życia. Palenie z bonga jest naprawdę bardzo proste. Wymagane są dwa składniki, aby rozpocząć proces palenia. Woda i susz. Wkładasz susz do cybucha, uprzednio wlewając wodę do odpowiedniego miejsca po czym odpalasz susz i ciągniesz ustnikiem. Czy jest to szkodliwe? Wszystko, co robimy w odpowiednich proporcjach i z głową nie powinno zrobić znaczącego uszczerbku na zdrowiu. 

W naszym sklepie znajdziesz nie tylko dobrej jakości bongo z przeróżnych materiałów, tak, aby samodzielnie zdecydować, którego chcesz spróbować, ale również posiadamy szereg produktów, które mogą Ci się przydać podczas pierwszego razu.

Fot.: Grav/unsplash.com

Kategoria:
Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *