KARIERA I FINANSE

Kiedy skorzystać z porady prawnika?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Kiedy skorzystać z porady prawnika?

Artykuł sponsorowany

Nie wszyscy muszą świetnie orientować się w przepisach prawa, ale od wszystkich oczekuje się, że będą ich przestrzegać. Przeczytaj, w jakich sytuacjach warto zasięgnąć profesjonalnej porady prawnej.

Wszystkie zaktualizowane akty prawne są łatwo dostępne w Internecie, co nie oznacza, że są one dla wszystkich w pełni zrozumiałe. Warto skonsultować się w prawnikiem, jeśli masz wątpliwości co do interpretacji aktu prawnego, potrzebujesz doradztwa lub pomocy w sporządzeniu formalnego pisma, na przykład pisma urzędowego, pisma procesowego czy opinii prawnej. Należy pamiętać o tym, że nieznajomość prawa nie uchroni nas przed jego wpływem. Źle zawarte umowy bankowe czy deweloperskie mogą być źródłem wielu problemów w przyszłości. Ponadto konsekwencje finansowe źle podjętej decyzji mogą znacznie przewyższyć koszt porady czy profesjonalnego przygotowania umowy.

Sprawy spadkowe

Sprawy spadkowe są bardzo trudne emocjonalnie dla członków rodziny zmarłego, nie tylko ze względu na żałobę, ale również z powodu ewentualnych konfliktów wśród członków rodziny, którzy mają prawo do dziedziczenia, czy to na podstawie ustawy, czy zgodnie z testamentem. Warto skorzystać z profesjonalnej pomocy prawnej przy uporządkowaniu spraw spadkowych. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że spadek może obejmować prawa, ale również obowiązki, np. w postaci służebności gruntowej. W takiej sytuacji warto skonsultować się z profesjonalnym adwokatem, który ma doświadczenie w skomplikowanych sprawach spadkowych i może poprowadzić sprawę, skompletować niezbędne w postępowaniu dokumenty, a także pomóc w mediacjach między spadkobiercami. Informacje kontaktowe dotyczące innych usług realizowanych w zakresie prawa rodzinnego, znajdziesz na stronie: https://adwokatczestochowa.com/sprawy-spadkowe.

Rozwód i opieka nad dziećmi 

Warto zgłosić się o pomoc do kancelarii prawnej również w sprawie rozwodowej, aby móc rozejść się pokojowo i zadbać o dobro dzieci. Pomoc prawna może być potrzebna także w sytuacji podziału majątku czy ubiegania się o alimenty.

Prowadzenie biznesu 

Skuteczne prowadzenie działalności wiąże się z zawieraniem różnego rodzaju umów z pracownikami, kontrahentami czy w sprawie dzierżawy lub najmu lokalu. Powszechną praktyką jest również zawieranie umów o stałą współpracę gospodarczą, które obejmują np. sprzedaż towarów czy świadczenie usług. Zwłaszcza formalności celne związane z obrotem towarowym mogą stanowić dodatkową trudność dla importerów towarów. Właściciele firm mogą skorzystać z porady prawnej, a także inwestować w prawo celne szkolenie czy kurs dotyczący prawa podatkowego. Profesjonalne szkolenia pozwolą Ci zwiększyć konkurencyjność firmy na rynku, a także uprościć procesy celne. 

Fot.: Gabrielle Henderson/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*